Amsterdamse agenten ontslagen om teksten in WhatsAppgroepen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft vier agenten definitief ontslagen die in WhatsAppgroepen zaten waarin grensoverschrijdende en discriminerende teksten werden geuit. In mei maakte de politie al bekend het viertal te willen ontslaan, maar er moest eerst nog een adviescommissie kijken of dat gegrond was. Ook de straffen voor zeven andere agenten in de WhatsAppgroepen zijn definitief. Zes hebben voorwaardelijk ontslag plus een "leertraject rondom gedrag en integriteit' opgelegd gekregen, een krijgt een berisping.
In de WhatsAppgroepen hebben de agenten zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. "Ik kan niet genoeg benadrukken hoe stevig wij deze uitingen veroordelen", aldus Amsterdamse politiechef Peter Holla. "Het doet pijn bij de mensen over wie is gesproken en is bijzonder schadelijk voor het vertrouwen van de samenleving in de politie als geheel. De stevige straffen laten zien dat wij dit gedrag niet accepteren."
Voordat de ontslagen definitief werden, moest eerst de Adviescommissie grondrechten en functie-uitoefening politieambtenaren (AGFA Politie) naar de zaak kijken. Dat is verplicht als de politie medewerkers wil straffen "vanwege mogelijke uitoefening van de vrijheid van meningsuiting, vereniging, vergadering of betoging", aldus de politie.
Naar aanleiding van het onderzoek zijn binnen de Amsterdamse politie gesprekken gevoerd met medewerkers over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarbij is onder meer gesproken over de grenzen aan gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn. "'Wij willen en moeten een politie voor iedereen zijn. Dat vergt voortdurend aandacht, de moed om kritisch naar onszelf te blijven kijken, te normeren wat niet goed is en vooral de wil om samen te blijven leren en beter te worden", aldus Holla.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
3 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
16 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
17 uur geleden