Amsterdamse agenten ontslagen om teksten in WhatsAppgroepen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft vier agenten definitief ontslagen die in WhatsAppgroepen zaten waarin grensoverschrijdende en discriminerende teksten werden geuit. In mei maakte de politie al bekend het viertal te willen ontslaan, maar er moest eerst nog een adviescommissie kijken of dat gegrond was. Ook de straffen voor zeven andere agenten in de WhatsAppgroepen zijn definitief. Zes hebben voorwaardelijk ontslag plus een "leertraject rondom gedrag en integriteit' opgelegd gekregen, een krijgt een berisping.
In de WhatsAppgroepen hebben de agenten zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. "Ik kan niet genoeg benadrukken hoe stevig wij deze uitingen veroordelen", aldus Amsterdamse politiechef Peter Holla. "Het doet pijn bij de mensen over wie is gesproken en is bijzonder schadelijk voor het vertrouwen van de samenleving in de politie als geheel. De stevige straffen laten zien dat wij dit gedrag niet accepteren."
Voordat de ontslagen definitief werden, moest eerst de Adviescommissie grondrechten en functie-uitoefening politieambtenaren (AGFA Politie) naar de zaak kijken. Dat is verplicht als de politie medewerkers wil straffen "vanwege mogelijke uitoefening van de vrijheid van meningsuiting, vereniging, vergadering of betoging", aldus de politie.
Naar aanleiding van het onderzoek zijn binnen de Amsterdamse politie gesprekken gevoerd met medewerkers over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarbij is onder meer gesproken over de grenzen aan gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn. "'Wij willen en moeten een politie voor iedereen zijn. Dat vergt voortdurend aandacht, de moed om kritisch naar onszelf te blijven kijken, te normeren wat niet goed is en vooral de wil om samen te blijven leren en beter te worden", aldus Holla.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
4 uur geleden