Amsterdamse agenten ontslagen om teksten in WhatsAppgroepen
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft vier agenten definitief ontslagen die in WhatsAppgroepen zaten waarin grensoverschrijdende en discriminerende teksten werden geuit. In mei maakte de politie al bekend het viertal te willen ontslaan, maar er moest eerst nog een adviescommissie kijken of dat gegrond was. Ook de straffen voor zeven andere agenten in de WhatsAppgroepen zijn definitief. Zes hebben voorwaardelijk ontslag plus een "leertraject rondom gedrag en integriteit' opgelegd gekregen, een krijgt een berisping.
In de WhatsAppgroepen hebben de agenten zich ongepast, beledigend en "in een aantal gevallen zeer discriminerend" geuit, aldus de politie. "Ik kan niet genoeg benadrukken hoe stevig wij deze uitingen veroordelen", aldus Amsterdamse politiechef Peter Holla. "Het doet pijn bij de mensen over wie is gesproken en is bijzonder schadelijk voor het vertrouwen van de samenleving in de politie als geheel. De stevige straffen laten zien dat wij dit gedrag niet accepteren."
Voordat de ontslagen definitief werden, moest eerst de Adviescommissie grondrechten en functie-uitoefening politieambtenaren (AGFA Politie) naar de zaak kijken. Dat is verplicht als de politie medewerkers wil straffen "vanwege mogelijke uitoefening van de vrijheid van meningsuiting, vereniging, vergadering of betoging", aldus de politie.
Naar aanleiding van het onderzoek zijn binnen de Amsterdamse politie gesprekken gevoerd met medewerkers over omgangsvormen op onlineplatforms. Daarbij is onder meer gesproken over de grenzen aan gebruik van WhatsApp tijdens werk- en privétijd en welke uitingen wel of niet toelaatbaar zijn. "'Wij willen en moeten een politie voor iedereen zijn. Dat vergt voortdurend aandacht, de moed om kritisch naar onszelf te blijven kijken, te normeren wat niet goed is en vooral de wil om samen te blijven leren en beter te worden", aldus Holla.
Meer uit Binnenland
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een man die woensdagochtend mogelijk een wapen bij zich had in het centrum van het Utrechtse Bunschoten-Spakenburg, is na een poging te vluchten met geweld door de politie aangehouden. Verschillende media schrijven dat de verdachte een bijl bij zich had, maar de politie wil hierover niets zeggen, omdat dit het onderzoek van de Rijksrecherche naar het optreden van agenten kan beïnvloeden.
38 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53), tegen wie levenslang is geëist voor een dubbele moord in het Drentse Weiteveen in januari 2024, hebben woensdag een getuige meegebracht naar het gerechtshof. Het verzoek om deze nieuwe getuige te horen komt op de valreep van de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim tweehonderd voormalige bewindslieden, oud-ambassadeurs en ambtenaren vragen in een brief aan het kabinet om strengere maatregelen tegen Israël. Onder de ondertekenaars zijn Job Cohen, Ahmed Aboutaleb, Jozias van Aartsen, Wim Deetman en Joris Voorhoeve.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De roman Nevermore van de Franse auteur Cécile Wajsbrot heeft dit jaar de Europese Literatuurprijs gewonnen. Dat maakte het Nederlands Letterenfonds woensdag bekend. De Europese Literatuurprijs bekroont de beste hedendaagse Europese roman die in het voorgaande jaar in Nederlandse vertaling is verschenen. De onderscheiding wordt dit jaar voor de zestiende maal uitgereikt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, "distantieert zich met klem van de ongefundeerde aantijgingen, die stelselmatig op allerlei vlak worden geventileerd jegens hem, dat hij betrokkenheid zou hebben gehad bij het incident gisteren in Overasselt". Dat zeggen zijn advocaten Jan-Hein Kuijpers en Guy Weski woensdag tegen het ANP.
1 uur geledenOLDERTERP (ANP) - Een kleine veertig trekkers die zich woensdagochtend hadden verzameld bij het Friese dorp Olterterp zijn in colonne onderweg naar Leeuwarden, ziet een ANP-verslaggever. Ook op andere plekken in Friesland verzamelden boeren met trekkers zich om gezamenlijk naar de provinciehoofdstad te rijden.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege de drones met explosieven die zijn gevonden op en rond het vliegveld van de Duitse stad Leipzig, laat minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen weten. Hij zei dat voorafgaand aan informeel overleg met ministers van Buitenlandse Zaken van de EU en andere Europese landen in het Ierse Wicklow.
3 uur geleden