Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag vrijwel onveranderd gesloten. Op de markten elders is Europa was het beeld wisselend, maar waren de koersuitslagen ook beperkt. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later deze week naar buiten komt.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde nagenoeg vlak op 755,79 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1063,02 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,3 procent, Londen ging een fractie omlaag.

Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,8 procent vanwege de lagere olieprijzen, gevolgd door betalingsverwerker Adyen die 1,2 procent inleverde. Just Eat Takeaway poetste een eerder verlies weg en steeg 2,1 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl geeft de beursnotering aan de Amerikaanse techbeurs Nasdaq op om kosten te besparen. Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was ING met een winst van 3,6 procent.

Chipsector

In de chipsector werd gereageerd op het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse conglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De chipbedrijven Besi en ASML verloren tot 1,1 procent op het Damrak. ASMI daalde 0,9 procent.

In de MidKap prijkte Air France-KLM bovenaan met een winst van 4,7 procent. Kunstmestfabrikant OCI was hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven met een min van 4,3 procent.

In Frankfurt zakte TUI 0,7 procent. De Duitse reisorganisatie verwacht ondanks de omikronvariant een sterke zomer te kunnen draaien, maar leed afgelopen kwartaal nog wel verlies. BNP Paribas won 0,4 procent in Parijs. De Franse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht.

Londen

In Londen leverde BP 3,3 procent in, ondanks de hoogste jaarwinst in acht jaar voor het Britse olie- en gasconcern. Onlinesupermarkt Ocado kelderde 10 procent op de Londense beurs door tegenvallende cijfers en vooruitzichten.

De euro was 1,1416 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,9 procent tot 88,73 dollar en Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 90,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

1 uur geleden
Wall Street start beursweek hoger geholpen door chipbedrijven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.

1 uur geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

1 uur geleden
Branche verwacht lagere appeloogst, peren juist meer

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse appeloogst valt dit jaar naar verwachting 18 procent lager uit dan vorig jaar. De perenoogst daarentegen stijgt juist met 10 procent ten opzichte van 2025, verwachten GroentenFruit Huis en de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).

2 uur geleden
Transportbranche onderzoekt juridische stappen na afsluiting brug

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) onderzoekt juridische stappen na de plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer. De brancheorganisatie stelt dat de afsluiting terecht is, vanwege veiligheidsoverwegingen, maar vraagt zich wel af of de overheid als beheerder van de infrastructuur voldoende heeft gedaan om de huidige situatie te voorkomen.

2 uur geleden
Laagste aantal schepen door Straat van Hormuz in maand tijd

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.

4 uur geleden
AliExpress oneens met EU-boete, noemt deze 'buitenproportioneel'

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.

4 uur geleden