Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag vrijwel onveranderd gesloten. Op de markten elders is Europa was het beeld wisselend, maar waren de koersuitslagen ook beperkt. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later deze week naar buiten komt.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde nagenoeg vlak op 755,79 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1063,02 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,3 procent, Londen ging een fractie omlaag.

Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,8 procent vanwege de lagere olieprijzen, gevolgd door betalingsverwerker Adyen die 1,2 procent inleverde. Just Eat Takeaway poetste een eerder verlies weg en steeg 2,1 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl geeft de beursnotering aan de Amerikaanse techbeurs Nasdaq op om kosten te besparen. Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was ING met een winst van 3,6 procent.

Chipsector

In de chipsector werd gereageerd op het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse conglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De chipbedrijven Besi en ASML verloren tot 1,1 procent op het Damrak. ASMI daalde 0,9 procent.

In de MidKap prijkte Air France-KLM bovenaan met een winst van 4,7 procent. Kunstmestfabrikant OCI was hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven met een min van 4,3 procent.

In Frankfurt zakte TUI 0,7 procent. De Duitse reisorganisatie verwacht ondanks de omikronvariant een sterke zomer te kunnen draaien, maar leed afgelopen kwartaal nog wel verlies. BNP Paribas won 0,4 procent in Parijs. De Franse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht.

Londen

In Londen leverde BP 3,3 procent in, ondanks de hoogste jaarwinst in acht jaar voor het Britse olie- en gasconcern. Onlinesupermarkt Ocado kelderde 10 procent op de Londense beurs door tegenvallende cijfers en vooruitzichten.

De euro was 1,1416 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,9 procent tot 88,73 dollar en Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 90,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

6 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

7 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

7 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

11 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

12 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

13 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

13 uur geleden