Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

Amsterdamse AEX-index sluit vrijwel onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag vrijwel onveranderd gesloten. Op de markten elders is Europa was het beeld wisselend, maar waren de koersuitslagen ook beperkt. Beleggers zijn vooral in afwachting van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat later deze week naar buiten komt.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde nagenoeg vlak op 755,79 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1063,02 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,3 procent, Londen ging een fractie omlaag.

Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,8 procent vanwege de lagere olieprijzen, gevolgd door betalingsverwerker Adyen die 1,2 procent inleverde. Just Eat Takeaway poetste een eerder verlies weg en steeg 2,1 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl geeft de beursnotering aan de Amerikaanse techbeurs Nasdaq op om kosten te besparen. Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was ING met een winst van 3,6 procent.

Chipsector

In de chipsector werd gereageerd op het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse conglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De chipbedrijven Besi en ASML verloren tot 1,1 procent op het Damrak. ASMI daalde 0,9 procent.

In de MidKap prijkte Air France-KLM bovenaan met een winst van 4,7 procent. Kunstmestfabrikant OCI was hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven met een min van 4,3 procent.

In Frankfurt zakte TUI 0,7 procent. De Duitse reisorganisatie verwacht ondanks de omikronvariant een sterke zomer te kunnen draaien, maar leed afgelopen kwartaal nog wel verlies. BNP Paribas won 0,4 procent in Parijs. De Franse bank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht.

Londen

In Londen leverde BP 3,3 procent in, ondanks de hoogste jaarwinst in acht jaar voor het Britse olie- en gasconcern. Onlinesupermarkt Ocado kelderde 10 procent op de Londense beurs door tegenvallende cijfers en vooruitzichten.

De euro was 1,1416 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 2,9 procent tot 88,73 dollar en Brentolie werd 2,8 procent goedkoper op 90,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt Vbet om illegale WK-weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.

4 uur geleden
Kerncentrale Borssele weer opgestart na lek

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.

4 uur geleden
Overslag havens Antwerpen en Brugge daalt in eerste jaarhelft

ANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.

5 uur geleden
Moederbedrijf zakenman Hennie van der Most ook failliet verklaard

ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.

5 uur geleden
AEX-index voorzichtig omhoog na slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.

6 uur geleden
TSMC steekt 100 miljard dollar extra in Amerikaanse chipfabrieken

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.

6 uur geleden
Uber wil Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.

6 uur geleden