Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit op hoogste stand ooit

Amsterdamse AEX-index sluit op hoogste stand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag op de hoogste stand ooit gesloten. De hoofdgraadmeter eindigde met een plus van 0,8 procent op 831,09 punten. Daarmee werd het vorige slotrecord van 827,57 punten uit november 2021 verbroken. De stemming onder beleggers wordt onder meer gesteund door de verwachting dat centrale banken in 2024 zullen beginnen met het verlagen van de rentetarieven.

De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2024 op 786,82 punten. Op 24 januari wist de index, die bestaat uit de 25 grootste bedrijven op de Amsterdamse beurs, al voor het eerst sinds begin 2022 terug te keren tot boven de 800 punten en boven dat niveau te sluiten.

De MidKap ging 0,8 procent vooruit tot 888,52 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Frankfurt en Londen waren winsten tot 0,9 procent te zien.

Techinvesteerder Prosus was koploper in de AEX met een plus van bijna 5 procent, dankzij een flinke koerswinst van Tencent. Prosus is grootaandeelhouder van het Chinese internet- en gamebedrijf. Chiptoeleverancier Besi volgde met een stijging van 2,5 procent na een nieuw koopadvies door analisten van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane.

Verzekeraar ASR en speciaalchemieconcern DSM-Firmenich waren hekkensluiters bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 2,1 procent.

In de MidKap prijkte roestvrijstaalproducent Aperam bovenaan met een plus van bijna 4 procent. Ook kunstmestbedrijf OCI en fitnessketen Basic-Fit deden goede zaken met winsten tot 3,3 procent. Laadpalenbedrijf Alfen sloot de rij binnen de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een daling van 3 procent.

In Zürich zakte UBS meer dan 4 procent. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. BP werd 5,5 procent hoger gezet in Londen. Het Britse olie- en gasconcern zag de jaarwinst ruimschoots halveren, maar kondigde aan het aandeleninkoopprogramma te versnellen.

De euro was 1,0753 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 73,64 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 78,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

6 minuten geleden
Rechter maakt weg vrij voor overname Warner Bros. door Paramount

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.

40 minuten geleden
Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

1 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

2 uur geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

3 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

4 uur geleden