Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit op hoogste stand ooit

Amsterdamse AEX-index sluit op hoogste stand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag op de hoogste stand ooit gesloten. De hoofdgraadmeter eindigde met een plus van 0,8 procent op 831,09 punten. Daarmee werd het vorige slotrecord van 827,57 punten uit november 2021 verbroken. De stemming onder beleggers wordt onder meer gesteund door de verwachting dat centrale banken in 2024 zullen beginnen met het verlagen van de rentetarieven.

De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2024 op 786,82 punten. Op 24 januari wist de index, die bestaat uit de 25 grootste bedrijven op de Amsterdamse beurs, al voor het eerst sinds begin 2022 terug te keren tot boven de 800 punten en boven dat niveau te sluiten.

De MidKap ging 0,8 procent vooruit tot 888,52 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Frankfurt en Londen waren winsten tot 0,9 procent te zien.

Techinvesteerder Prosus was koploper in de AEX met een plus van bijna 5 procent, dankzij een flinke koerswinst van Tencent. Prosus is grootaandeelhouder van het Chinese internet- en gamebedrijf. Chiptoeleverancier Besi volgde met een stijging van 2,5 procent na een nieuw koopadvies door analisten van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane.

Verzekeraar ASR en speciaalchemieconcern DSM-Firmenich waren hekkensluiters bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 2,1 procent.

In de MidKap prijkte roestvrijstaalproducent Aperam bovenaan met een plus van bijna 4 procent. Ook kunstmestbedrijf OCI en fitnessketen Basic-Fit deden goede zaken met winsten tot 3,3 procent. Laadpalenbedrijf Alfen sloot de rij binnen de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een daling van 3 procent.

In Zürich zakte UBS meer dan 4 procent. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. BP werd 5,5 procent hoger gezet in Londen. Het Britse olie- en gasconcern zag de jaarwinst ruimschoots halveren, maar kondigde aan het aandeleninkoopprogramma te versnellen.

De euro was 1,0753 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 73,64 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 78,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

40 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 4 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.

40 minuten geleden
Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

2 uur geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

2 uur geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

3 uur geleden
Koersverliezen in AI-sector Azië na zege Democraten in VS

TOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

4 uur geleden
Ahold Delhaize geeft omzet- en winstwaarschuwing na cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.

4 uur geleden