Amsterdamse AEX-index sluit met winst, Adyen koploper
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst gesloten, waarmee iets werd goedgemaakt van de daling een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen ging aan kop bij de hoofdfondsen op het Damrak. Verzekeraar Aegon deed een klein stapje terug na de winst van een dag eerder.
De AEX sloot 0,6 procent hoger op 758,59 punten. Op donderdag verloor de hoofdgraadmeter nog 1,2 procent door zorgen over de Amerikaanse economie. De MidKap klom 0,8 procent tot 864,28 punten. Op de aandelenmarkten in Frankfurt, Parijs en Londen werden plussen tot 1,3 procent op de koersenborden gezet.
Adyen prijkte bovenaan de AEX met een winst van 2,2 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal (plus 2,1 procent). Muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en chemicaliƫndistributeur IMCD waren hekkensluiters met minnen tot 1,5 procent. Aegon zakte 0,2 procent. Het aandeel won een dag eerder nog 2,5 procent dankzij een sterk kwartaalbericht.
Ajax
In de MidKap werd de kopgroep gevormd door apothekentoeleverancier Fagron en metalenspecialist AMG met plussen tot 3,8 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 1 procent) borduurde voort op de winst van donderdag na goed ontvangen nieuwe doelstellingen. In de index voor middelgrote fondsen waren er twee dalers, koffieproducent JDE Peet's en logistiek vastgoedbedrijf CTP die tot 1,1 procent inleverden.
Op Beursplein 5 stond ook Ajax (plus 0,5 procent) in de belangstelling. De beursgenoteerde Amsterdamse voetbalclub hield vrijdag zijn aandeelhoudersvergadering. Zowel sportief als zakelijk gaat het Ajax dit seizoen niet voorspoedig. De onrust ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. De nieuwe commissarissen van Ajax wilden nog geen oordeel vellen over de kwestie rond Mislintat.
Volvo
In Stockholm ging Volvo Car 11 procent onderuit. Het Chinese moederbedrijf Zhejiang Geely heeft een deel van zijn belang in de Zweedse autofabrikant verkocht.
De olieprijzen toonden herstel na de stevige daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 3,4 procent duurder op 79,99 dollar per vat. De euro was 1,0876 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
3 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
10 uur geleden