Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index sluit met winst, Adyen koploper

Amsterdamse AEX-index sluit met winst, Adyen koploper

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst gesloten, waarmee iets werd goedgemaakt van de daling een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen ging aan kop bij de hoofdfondsen op het Damrak. Verzekeraar Aegon deed een klein stapje terug na de winst van een dag eerder.

De AEX sloot 0,6 procent hoger op 758,59 punten. Op donderdag verloor de hoofdgraadmeter nog 1,2 procent door zorgen over de Amerikaanse economie. De MidKap klom 0,8 procent tot 864,28 punten. Op de aandelenmarkten in Frankfurt, Parijs en Londen werden plussen tot 1,3 procent op de koersenborden gezet.

Adyen prijkte bovenaan de AEX met een winst van 2,2 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal (plus 2,1 procent). Muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en chemicaliëndistributeur IMCD waren hekkensluiters met minnen tot 1,5 procent. Aegon zakte 0,2 procent. Het aandeel won een dag eerder nog 2,5 procent dankzij een sterk kwartaalbericht.

Ajax

In de MidKap werd de kopgroep gevormd door apothekentoeleverancier Fagron en metalenspecialist AMG met plussen tot 3,8 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 1 procent) borduurde voort op de winst van donderdag na goed ontvangen nieuwe doelstellingen. In de index voor middelgrote fondsen waren er twee dalers, koffieproducent JDE Peet's en logistiek vastgoedbedrijf CTP die tot 1,1 procent inleverden.

Op Beursplein 5 stond ook Ajax (plus 0,5 procent) in de belangstelling. De beursgenoteerde Amsterdamse voetbalclub hield vrijdag zijn aandeelhoudersvergadering. Zowel sportief als zakelijk gaat het Ajax dit seizoen niet voorspoedig. De onrust ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. De nieuwe commissarissen van Ajax wilden nog geen oordeel vellen over de kwestie rond Mislintat.

Volvo

In Stockholm ging Volvo Car 11 procent onderuit. Het Chinese moederbedrijf Zhejiang Geely heeft een deel van zijn belang in de Zweedse autofabrikant verkocht.

De olieprijzen toonden herstel na de stevige daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 3,4 procent duurder op 79,99 dollar per vat. De euro was 1,0876 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

15 minuten geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

16 minuten geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

25 minuten geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

1 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

2 uur geleden
Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

4 uur geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

5 uur geleden