Amsterdamse AEX-index sluit met winst, Adyen koploper
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst gesloten, waarmee iets werd goedgemaakt van de daling een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen ging aan kop bij de hoofdfondsen op het Damrak. Verzekeraar Aegon deed een klein stapje terug na de winst van een dag eerder.
De AEX sloot 0,6 procent hoger op 758,59 punten. Op donderdag verloor de hoofdgraadmeter nog 1,2 procent door zorgen over de Amerikaanse economie. De MidKap klom 0,8 procent tot 864,28 punten. Op de aandelenmarkten in Frankfurt, Parijs en Londen werden plussen tot 1,3 procent op de koersenborden gezet.
Adyen prijkte bovenaan de AEX met een winst van 2,2 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal (plus 2,1 procent). Muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en chemicaliëndistributeur IMCD waren hekkensluiters met minnen tot 1,5 procent. Aegon zakte 0,2 procent. Het aandeel won een dag eerder nog 2,5 procent dankzij een sterk kwartaalbericht.
Ajax
In de MidKap werd de kopgroep gevormd door apothekentoeleverancier Fagron en metalenspecialist AMG met plussen tot 3,8 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 1 procent) borduurde voort op de winst van donderdag na goed ontvangen nieuwe doelstellingen. In de index voor middelgrote fondsen waren er twee dalers, koffieproducent JDE Peet's en logistiek vastgoedbedrijf CTP die tot 1,1 procent inleverden.
Op Beursplein 5 stond ook Ajax (plus 0,5 procent) in de belangstelling. De beursgenoteerde Amsterdamse voetbalclub hield vrijdag zijn aandeelhoudersvergadering. Zowel sportief als zakelijk gaat het Ajax dit seizoen niet voorspoedig. De onrust ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. De nieuwe commissarissen van Ajax wilden nog geen oordeel vellen over de kwestie rond Mislintat.
Volvo
In Stockholm ging Volvo Car 11 procent onderuit. Het Chinese moederbedrijf Zhejiang Geely heeft een deel van zijn belang in de Zweedse autofabrikant verkocht.
De olieprijzen toonden herstel na de stevige daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 3,4 procent duurder op 79,99 dollar per vat. De euro was 1,0876 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.
3 uur geleden