Amsterdamse AEX-index sluit met winst, Adyen koploper
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst gesloten, waarmee iets werd goedgemaakt van de daling een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen ging aan kop bij de hoofdfondsen op het Damrak. Verzekeraar Aegon deed een klein stapje terug na de winst van een dag eerder.
De AEX sloot 0,6 procent hoger op 758,59 punten. Op donderdag verloor de hoofdgraadmeter nog 1,2 procent door zorgen over de Amerikaanse economie. De MidKap klom 0,8 procent tot 864,28 punten. Op de aandelenmarkten in Frankfurt, Parijs en Londen werden plussen tot 1,3 procent op de koersenborden gezet.
Adyen prijkte bovenaan de AEX met een winst van 2,2 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal (plus 2,1 procent). Muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) en chemicaliëndistributeur IMCD waren hekkensluiters met minnen tot 1,5 procent. Aegon zakte 0,2 procent. Het aandeel won een dag eerder nog 2,5 procent dankzij een sterk kwartaalbericht.
Ajax
In de MidKap werd de kopgroep gevormd door apothekentoeleverancier Fagron en metalenspecialist AMG met plussen tot 3,8 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 1 procent) borduurde voort op de winst van donderdag na goed ontvangen nieuwe doelstellingen. In de index voor middelgrote fondsen waren er twee dalers, koffieproducent JDE Peet's en logistiek vastgoedbedrijf CTP die tot 1,1 procent inleverden.
Op Beursplein 5 stond ook Ajax (plus 0,5 procent) in de belangstelling. De beursgenoteerde Amsterdamse voetbalclub hield vrijdag zijn aandeelhoudersvergadering. Zowel sportief als zakelijk gaat het Ajax dit seizoen niet voorspoedig. De onrust ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. De nieuwe commissarissen van Ajax wilden nog geen oordeel vellen over de kwestie rond Mislintat.
Volvo
In Stockholm ging Volvo Car 11 procent onderuit. Het Chinese moederbedrijf Zhejiang Geely heeft een deel van zijn belang in de Zweedse autofabrikant verkocht.
De olieprijzen toonden herstel na de stevige daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 75,31 dollar. Brentolie werd 3,4 procent duurder op 79,99 dollar per vat. De euro was 1,0876 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
38 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan september, historisch gezien de slechtste beursmaand van het jaar. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen op de obligatiemarkten in de gaten, waar de rentes op langlopende staatsleningen stijgen door zorgen over de hoge inflatie en oplopende staatsschulden. Investeerders op de obligatiemarkten eisen daardoor een hogere premie, oftewel rente, om staatsleningen aan te houden.
3 uur geleden