Amsterdamse AEX-index sluit met kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst de handel uitgegaan. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde spanningen in het Midden-Oosten na Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Verder was er ook aandacht voor een Amerikaans inflatiecijfer.
De AEX eindigde met een plus van 0,5 procent op 1051,92 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 1072,93 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs en Frankfurt waren minnen tot 1 procent te zien. De FTSE 100 in Londen steeg 0,3 procent.
De AEX werd aangevoerd door Shell, Unilever, ijsjesbedrijf Magnum en telecomaanbieder KPN, die winsten tot 2,8 procent boekten. Grootste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam waren de informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer en betalingsdienstverlener Adyen, die tot 2,4 procent in het rood stonden.
Uitblinkers
In de MidKap was fitnessketen Basic-Fit een uitblinker met een koerssprong van bijna 11 procent dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. Ook speciaalchemieconcern Corbion deed het goed bij de middelgrote fondsen met een winst van 2,3 procent. Hekkensluiters in de MidKap waren roestvrijstaalproducent Aperam en metalenspecialist AMG met minnen tot 3,5 procent.
Bij de kleinere fondsen op het Damrak was groothandelaar Sligro Food Group een winnaar met een stijging van 4,7 procent. Speciaalchemieconcern Avantium had juist een slechte dag met een verlies van bijna 10 procent.
Rentebesluit
Beleggers waren ook in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Naar verwachting gaat de centrale bank in Frankfurt de rente verhogen om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Dat zou de eerste renteverhoging door de ECB sinds september 2023 worden.
De Amerikaanse inflatie steeg in mei naar 4,2 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in ruim drie jaar tijd. Dat komt vooral door de sterk gestegen energieprijzen. Mogelijk kan de Amerikaanse centrale bank eveneens de rente gaan verhogen tegen de gestegen inflatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
10 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
6 uur geleden