Amsterdamse AEX-index sluit bijna op 800 punten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag net onder de grens van 800 punten gesloten. De beurshandel werd gesteund door de hoop onder beleggers dat de Federal Reserve langer door zal gaan met het stimuleren van de economie tegen de coronacrisis, na het zwakke Amerikaanse banenrapport van vrijdag. Eerder zei de Fed dat dit jaar kan worden begonnen met de afbouw van zijn steunprogramma.
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde met een winst van 1,1 procent op 798,55 punten. De MidKap was vlak op 1110,98 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 1 procent vooruit.
De chipbedrijven ASMI en ASML waren koplopers bij de hoofdfondsen op het Damrak met plussen tot 2,7 procent. Zorgtechnologieconcern Philips had eveneens een goede dag met een winst van 2,1 procent, net als techinvesteerder Prosus die 2 procent won.
KPN
Telecombedrijf KPN was de grootste daler in de AEX met een min van 3,3 procent, na overnamespeculatie in de sector. De Indiase miljardair Mukesh Ambani zou binnen een maand een bod willen uitbrengen op T-Mobile Nederland. Het zou gaan om een bod van zo'n 4,8 miljard euro, iets minder dan de 5 miljard euro die moederbedrijf Deutsche Telekom zou willen hebben.
In de MidKap stond de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost, die later deze week met resultaten komt, onderaan met een min van 2,3 procent. ABN AMRO zakte 0,2 procent. De bank gaat klanten die een te hoge rente hebben betaald op een lening compenseren. Na een akkoord met de Consumentenbond trekt ABN AMRO daarvoor zo'n 250 miljoen euro uit. De bank volgde met zijn rentes niet de marktrente, terwijl geschilleninstituut Kifid eerder al oordeelde dat klanten dat wel mochten verwachten.
VEON
VEON steeg bijna 5 procent. Het in Amsterdam genoteerde Russische telecomconcern verkoopt zijn zendmasten in Rusland voor omgerekend zo'n 817 miljoen euro aan het Russische zendmastenbedrijf Service-Telecom.
In Frankfurt ging meubelverkoper Steinhoff bijna 20 procent onderuit. Volgens persbureau Bloomberg staat het door boekhoudfraude geplaagde Steinhoff op het punt een miljardenschikking met schuldeisers te sluiten.
De euro was 1,1863 dollar waard, tegen 1,1881 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 68,89 dollar. Brentolie kostte ook 0,6 procent minder, op 72,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.
5 uur geleden