Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index scherpt recordniveau verder aan

Amsterdamse AEX-index scherpt recordniveau verder aan

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag een fractie hoger aan de handel begonnen. De hoofdgraadmeter op het Damrak zette vrijdag nog een nieuw recordniveau in de boeken. De beurshandel verloopt deze week verkort, want op Goede Vrijdag zijn de aandelenmarkten in Europa en de Verenigde Staten gesloten.

De AEX noteerde kort na aanvang iets hoger op 876,63 punten. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van 0,5 procent. Telecomconcern KPN volgde met een koerswinst van 0,4 procent. Chiptoeleverancier ASMI won 0,3 procent.

Grootste daler in de AEX was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) met een min van 1 procent, gevolgd door chipbedrijf Besi en chemicaliëndistributeur IMCD die 0,5 procent inleverden.

MidKap

De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 919,46 punten. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore was koploper bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een stijging van 1,5 procent. Industriebedrijf TKH Group en bodemonderzoeker Fugro werden tot 0,8 procent hoger gezet door beleggers. Logistiek vastgoedbedrijf CTP en speciaalchemieconcern Corbion waren de hekkensluiters in de MidKap met minnen tot 0,9 procent.

Bij de kleinere fondsen in Amsterdam won Ebusco 0,9 procent aan waarde. De fabrikant van elektrische bussen komt dinsdag met cijfers. De exploitant van laadstations Fastned klom 1,4 procent. Bouwer BAM verloor 1,4 procent.

Olie

De aandelenbeurzen elders in Europa lieten kleine plussen op de koersenborden zien. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,1 procent vooruit.

De olieprijzen zaten in de lift. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 80,98 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 85,78 dollar per vat.

De euro was maandagochtend 1,0820 dollar waard, tegen 1,0808 dollar bij het Europese slot van de beurshandel op vrijdag.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

9 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

10 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

12 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

13 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

14 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

16 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

16 uur geleden