Amsterdamse AEX-index scherpt recordniveau verder aan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag een fractie hoger aan de handel begonnen. De hoofdgraadmeter op het Damrak zette vrijdag nog een nieuw recordniveau in de boeken. De beurshandel verloopt deze week verkort, want op Goede Vrijdag zijn de aandelenmarkten in Europa en de Verenigde Staten gesloten.
De AEX noteerde kort na aanvang iets hoger op 876,63 punten. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van 0,5 procent. Telecomconcern KPN volgde met een koerswinst van 0,4 procent. Chiptoeleverancier ASMI won 0,3 procent.
Grootste daler in de AEX was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) met een min van 1 procent, gevolgd door chipbedrijf Besi en chemicaliëndistributeur IMCD die 0,5 procent inleverden.
MidKap
De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 919,46 punten. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore was koploper bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een stijging van 1,5 procent. Industriebedrijf TKH Group en bodemonderzoeker Fugro werden tot 0,8 procent hoger gezet door beleggers. Logistiek vastgoedbedrijf CTP en speciaalchemieconcern Corbion waren de hekkensluiters in de MidKap met minnen tot 0,9 procent.
Bij de kleinere fondsen in Amsterdam won Ebusco 0,9 procent aan waarde. De fabrikant van elektrische bussen komt dinsdag met cijfers. De exploitant van laadstations Fastned klom 1,4 procent. Bouwer BAM verloor 1,4 procent.
Olie
De aandelenbeurzen elders in Europa lieten kleine plussen op de koersenborden zien. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,1 procent vooruit.
De olieprijzen zaten in de lift. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 80,98 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 85,78 dollar per vat.
De euro was maandagochtend 1,0820 dollar waard, tegen 1,0808 dollar bij het Europese slot van de beurshandel op vrijdag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
3 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
19 uur geleden