Amsterdamse AEX-index scherpt recordniveau verder aan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag een fractie hoger aan de handel begonnen. De hoofdgraadmeter op het Damrak zette vrijdag nog een nieuw recordniveau in de boeken. De beurshandel verloopt deze week verkort, want op Goede Vrijdag zijn de aandelenmarkten in Europa en de Verenigde Staten gesloten.
De AEX noteerde kort na aanvang iets hoger op 876,63 punten. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van 0,5 procent. Telecomconcern KPN volgde met een koerswinst van 0,4 procent. Chiptoeleverancier ASMI won 0,3 procent.
Grootste daler in de AEX was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) met een min van 1 procent, gevolgd door chipbedrijf Besi en chemicaliëndistributeur IMCD die 0,5 procent inleverden.
MidKap
De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 919,46 punten. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore was koploper bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een stijging van 1,5 procent. Industriebedrijf TKH Group en bodemonderzoeker Fugro werden tot 0,8 procent hoger gezet door beleggers. Logistiek vastgoedbedrijf CTP en speciaalchemieconcern Corbion waren de hekkensluiters in de MidKap met minnen tot 0,9 procent.
Bij de kleinere fondsen in Amsterdam won Ebusco 0,9 procent aan waarde. De fabrikant van elektrische bussen komt dinsdag met cijfers. De exploitant van laadstations Fastned klom 1,4 procent. Bouwer BAM verloor 1,4 procent.
Olie
De aandelenbeurzen elders in Europa lieten kleine plussen op de koersenborden zien. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,1 procent vooruit.
De olieprijzen zaten in de lift. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 80,98 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 85,78 dollar per vat.
De euro was maandagochtend 1,0820 dollar waard, tegen 1,0808 dollar bij het Europese slot van de beurshandel op vrijdag.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta roept TikTok en YouTube op om de bescherming van tieners op sociale media te verbeteren. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram doet dat onder meer via paginagrote advertenties in onder meer The New York Times.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.
10 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.
12 uur geleden