Amsterdamse AEX-index scherpt recordniveau verder aan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandag een fractie hoger aan de handel begonnen. De hoofdgraadmeter op het Damrak zette vrijdag nog een nieuw recordniveau in de boeken. De beurshandel verloopt deze week verkort, want op Goede Vrijdag zijn de aandelenmarkten in Europa en de Verenigde Staten gesloten.
De AEX noteerde kort na aanvang iets hoger op 876,63 punten. Verzekeraar ASR nam de leiding bij de hoofdfondsen met een winst van 0,5 procent. Telecomconcern KPN volgde met een koerswinst van 0,4 procent. Chiptoeleverancier ASMI won 0,3 procent.
Grootste daler in de AEX was muziekmaatschappij Universal Music Group (UMG) met een min van 1 procent, gevolgd door chipbedrijf Besi en chemicaliëndistributeur IMCD die 0,5 procent inleverden.
MidKap
De MidKap ging 0,2 procent omlaag tot 919,46 punten. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore was koploper bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met een stijging van 1,5 procent. Industriebedrijf TKH Group en bodemonderzoeker Fugro werden tot 0,8 procent hoger gezet door beleggers. Logistiek vastgoedbedrijf CTP en speciaalchemieconcern Corbion waren de hekkensluiters in de MidKap met minnen tot 0,9 procent.
Bij de kleinere fondsen in Amsterdam won Ebusco 0,9 procent aan waarde. De fabrikant van elektrische bussen komt dinsdag met cijfers. De exploitant van laadstations Fastned klom 1,4 procent. Bouwer BAM verloor 1,4 procent.
Olie
De aandelenbeurzen elders in Europa lieten kleine plussen op de koersenborden zien. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,1 procent vooruit.
De olieprijzen zaten in de lift. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 80,98 dollar en Brentolie werd ook 0,4 procent duurder, op 85,78 dollar per vat.
De euro was maandagochtend 1,0820 dollar waard, tegen 1,0808 dollar bij het Europese slot van de beurshandel op vrijdag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer fastfoodzaken. Begin dit jaar waren er ruim 19.000, bijna twee keer zoveel als twintig jaar geleden. Het aantal reguliere restaurants steeg in diezelfde periode iets minder hard, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - AI-modellen van OpenAI en Anthropic hebben opnieuw de grenzen van tests overschreden. Dat heeft het Britse AI Security Institute (AISI) bekendgemaakt.
1 uur geledenNORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.
7 uur geleden