Amsterdamse AEX-index opent hoger, ASMI koploper
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Chiptoeleverancier ASMI was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak na bekendmaking van een grote investering om de Amerikaanse activiteiten uit te breiden.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de vroege handel een koerswinst van 0,4 procent op 776,77 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 866,49 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen ging het om plussen tot 0,3 procent.
De aandacht van beleggers zal onder meer zijn gericht op de cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat ADP-cijfer loopt vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag naar buiten komt.
Het banenrapport van de overheid wordt nauwlettend bekeken omdat de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Volgende week komt de Fed met een nieuw rentebesluit. Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.
ASMI en Just Eat Takeaway
ASMI won 2,3 procent in de AEX. Het bedrijf investeert 300 miljoen euro in een nieuw Amerikaans hoofdkantoor in Scottsdale in de staat Arizona. Daarmee breidt ASMI de aanwezigheid in Arizona verder uit. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de grootste daler in de AEX met een min van 0,9 procent.
In de MidKap was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway lijstaanvoerder met een winst van 3,2 procent. Bij de kleinere fondsen in Amsterdam zakte winkelvastgoedfonds Wereldhave 4,4 procent na plaatsing van 3,6 miljoen nieuwe aandelen.
TUI
Reisorganisatie TUI kwam met cijfers over het afgelopen boekjaar. Dankzij de sterke vraag naar vakanties zag het bedrijf de omzet in het boekjaar tot eind september met een kwart stijgen tot het recordniveau van 20,7 miljard euro. Het aandeel TUI won bijna 5 procent in Londen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie was vlak op 72,31 dollar. Brent ging iets omhoog tot 77,32 dollar per vat. De euro was 1,0783 dollar waard, tegen 1,0788 dollar bij het Europese slot een dag eerder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - Europa vormt geen "veiligheidsrisico" voor de Verenigde Staten, schrijft Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) maandag op sociale media. Ze reageert daarmee op het feit dat het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic de toegang tot twee krachtige AI-modellen heeft afgesloten in opdracht van de autoriteiten.
5 minuten geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group heeft een akkoord bereikt met Group of Butchers over de verkoop van zijn Food Service Business. Het is volgens Vion de laatste stap in de reorganisatie van het bedrijf, waarbij het zich vooral wil gaan focussen op activiteiten in de Benelux.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ANWB Energie gaat klanten compenseren die wachten op hun eind- of jaarrekening. Dat heeft het bedrijf toegezegd aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat om ongeveer zevenhonderd klanten die meer dan zes weken wachten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandag gedaald nadat er volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is bereikt. Dit wordt door beide partijen op vrijdag 19 juni in Zwitserland ondertekend. De VS en Iran hebben volgens de premier aangekondigd dat de militaire activiteiten "onmiddellijk en definitief worden beƫindigd".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag verder gestegen richting de historische grens van 1100 punten. De opmars volgde op het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zal het akkoord op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen worden ondertekend. Ook meldde de Amerikaanse president Donald Trump dat de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten, vrijdag weer opengaat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepseigenaren wachten meer duidelijkheid af over een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif wordt een vredesakkoord tussen de VS en Iran vrijdag ondertekend. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de belangrijke zeestraat op dezelfde dag weer opengaat. Reders laten aan persbureau Bloomberg weten op meer details te wachten of een veilige doortocht ook echt mogelijk is.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Tokio en Seoul zijn maandag hard gestegen door de hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif is een vredesakkoord tussen de VS en Iran bereikt, dat op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen wordt ondertekend.
6 uur geleden