Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index met winst lange paasweekend in

Amsterdamse AEX-index met winst lange paasweekend in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst het lange paasweekend ingaan. Op Goede Vrijdag wordt namelijk niet gehandeld op de Europese beurzen en ook op maandag, tweede paasdag, zijn de aandelenmarkten in Europa gesloten. De financiële fondsen stonden bij de grootste stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5. Universal Music Group (UMG), het muziekconcern achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish, was juist de grootste daler.

De AEX sloot met een plus van 0,5 procent op 759,84 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 930,05 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,5 procent. De FTSE in Londen deed het beter met een plus van 1 procent.

De kopgroep in de AEX werd gevormd door verzekeraar ASR en de banken ING en ABN AMRO met koersstijgingen tot 2,7 procent. Ook Shell (plus 1,7 procent) won aan waarde na een goed ontvangen kwartaalupdate. In die korte toelichting meldde het energiebedrijf nog goed te verdienen aan de gashandel.

Onzekerheid over groei

UMG bungelde onderaan de hoofdindex met een min van 5,6 procent door een negatief analistenrapport van de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Daarbij werd het beleggingsadvies voor UMG flink naar beneden bijgesteld, onder meer door onzekerheid over de groei van de platenmaatschappij. De chipfondsen Besi en ASMI volgden met dalingen tot 1,1 procent.

In de MidKap was logistiek vastgoedbedrijf CTP de sterkste stijger (plus 3 procent). Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway werd opnieuw lager gezet, met een min van 2,6 procent. Ook op woensdag ging het aandeel al onderuit.

Kleinere fondsen

Bij de kleinere fondsen op het Damrak kon technologiebedrijf Nedap nog op aandacht rekenen. Nedap zag de omzet in het eerste kwartaal met ruim een vijfde toenemen. Het aandeel werd 2,8 procent duurder.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 80,46 dollar en Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,90 dollar per vat. De euro was 1,0922 dollar waard, net als een dag eerder.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

9 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

10 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

11 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

11 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

13 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

15 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

16 uur geleden