Amsterdamse AEX-index met winst lange paasweekend in
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst het lange paasweekend ingaan. Op Goede Vrijdag wordt namelijk niet gehandeld op de Europese beurzen en ook op maandag, tweede paasdag, zijn de aandelenmarkten in Europa gesloten. De financiële fondsen stonden bij de grootste stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5. Universal Music Group (UMG), het muziekconcern achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish, was juist de grootste daler.
De AEX sloot met een plus van 0,5 procent op 759,84 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 930,05 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,5 procent. De FTSE in Londen deed het beter met een plus van 1 procent.
De kopgroep in de AEX werd gevormd door verzekeraar ASR en de banken ING en ABN AMRO met koersstijgingen tot 2,7 procent. Ook Shell (plus 1,7 procent) won aan waarde na een goed ontvangen kwartaalupdate. In die korte toelichting meldde het energiebedrijf nog goed te verdienen aan de gashandel.
Onzekerheid over groei
UMG bungelde onderaan de hoofdindex met een min van 5,6 procent door een negatief analistenrapport van de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Daarbij werd het beleggingsadvies voor UMG flink naar beneden bijgesteld, onder meer door onzekerheid over de groei van de platenmaatschappij. De chipfondsen Besi en ASMI volgden met dalingen tot 1,1 procent.
In de MidKap was logistiek vastgoedbedrijf CTP de sterkste stijger (plus 3 procent). Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway werd opnieuw lager gezet, met een min van 2,6 procent. Ook op woensdag ging het aandeel al onderuit.
Kleinere fondsen
Bij de kleinere fondsen op het Damrak kon technologiebedrijf Nedap nog op aandacht rekenen. Nedap zag de omzet in het eerste kwartaal met ruim een vijfde toenemen. Het aandeel werd 2,8 procent duurder.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 80,46 dollar en Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,90 dollar per vat. De euro was 1,0922 dollar waard, net als een dag eerder.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
5 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.
33 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
4 uur geleden