Amsterdamse AEX-index met winst lange paasweekend in
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst het lange paasweekend ingaan. Op Goede Vrijdag wordt namelijk niet gehandeld op de Europese beurzen en ook op maandag, tweede paasdag, zijn de aandelenmarkten in Europa gesloten. De financiële fondsen stonden bij de grootste stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5. Universal Music Group (UMG), het muziekconcern achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish, was juist de grootste daler.
De AEX sloot met een plus van 0,5 procent op 759,84 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 930,05 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,5 procent. De FTSE in Londen deed het beter met een plus van 1 procent.
De kopgroep in de AEX werd gevormd door verzekeraar ASR en de banken ING en ABN AMRO met koersstijgingen tot 2,7 procent. Ook Shell (plus 1,7 procent) won aan waarde na een goed ontvangen kwartaalupdate. In die korte toelichting meldde het energiebedrijf nog goed te verdienen aan de gashandel.
Onzekerheid over groei
UMG bungelde onderaan de hoofdindex met een min van 5,6 procent door een negatief analistenrapport van de Franse zakenbank Exane BNP Paribas. Daarbij werd het beleggingsadvies voor UMG flink naar beneden bijgesteld, onder meer door onzekerheid over de groei van de platenmaatschappij. De chipfondsen Besi en ASMI volgden met dalingen tot 1,1 procent.
In de MidKap was logistiek vastgoedbedrijf CTP de sterkste stijger (plus 3 procent). Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway werd opnieuw lager gezet, met een min van 2,6 procent. Ook op woensdag ging het aandeel al onderuit.
Kleinere fondsen
Bij de kleinere fondsen op het Damrak kon technologiebedrijf Nedap nog op aandacht rekenen. Nedap zag de omzet in het eerste kwartaal met ruim een vijfde toenemen. Het aandeel werd 2,8 procent duurder.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 80,46 dollar en Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,90 dollar per vat. De euro was 1,0922 dollar waard, net als een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
4 uur geleden