Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus geopend. Beleggers kauwen nog na op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB verhoogde zoals verwacht de rente verder om de hoge inflatie aan te pakken en zei dat een verhoging in juli zeer waarschijnlijk is. De Amerikaanse Federal Reserve nam deze week juist een pauze met het verhogen van de rente.

De AEX noteerde in de vroege handel een winst van 0,1 procent op 773,16 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 928,43 punten. In Parijs en Londen waren kleine plussen te zien op de koersenborden. De DAX in Frankfurt zakte licht.

Het Europese statistiekbureau Eurostat komt later in de ochtend met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. Volgens een voorlopige schatting lag de inflatie in mei op 6,1 procent op jaarbasis.

Just Eat Takeaway

In de AEX stond chemicaliëndistributeur IMCD aan kop met een winst van 0,7 procent. IMCD doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.

De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de grootste dalers in de hoofdindex op Beursplein 5 met minnen tot 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 2 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis sloot de rij bij de middelgrote bedrijven met een daling van 0,9 procent.

50 miljoen euro

De maker van funderingen voor windmolens Sif Holding maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren. Het aandeel Sif ging bij de kleinere fondsen op het Damrak met 0,9 procent omlaag.

De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 70,68 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 75,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

4 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

5 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

6 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

7 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

10 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

10 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

12 uur geleden