Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus geopend. Beleggers kauwen nog na op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB verhoogde zoals verwacht de rente verder om de hoge inflatie aan te pakken en zei dat een verhoging in juli zeer waarschijnlijk is. De Amerikaanse Federal Reserve nam deze week juist een pauze met het verhogen van de rente.

De AEX noteerde in de vroege handel een winst van 0,1 procent op 773,16 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 928,43 punten. In Parijs en Londen waren kleine plussen te zien op de koersenborden. De DAX in Frankfurt zakte licht.

Het Europese statistiekbureau Eurostat komt later in de ochtend met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. Volgens een voorlopige schatting lag de inflatie in mei op 6,1 procent op jaarbasis.

Just Eat Takeaway

In de AEX stond chemicaliƫndistributeur IMCD aan kop met een winst van 0,7 procent. IMCD doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.

De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de grootste dalers in de hoofdindex op Beursplein 5 met minnen tot 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 2 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis sloot de rij bij de middelgrote bedrijven met een daling van 0,9 procent.

50 miljoen euro

De maker van funderingen voor windmolens Sif Holding maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren. Het aandeel Sif ging bij de kleinere fondsen op het Damrak met 0,9 procent omlaag.

De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 70,68 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 75,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

7 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

8 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

8 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

9 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

10 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

11 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

22 uur geleden