Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

Amsterdamse AEX-index licht hoger, dag na renteverhoging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus geopend. Beleggers kauwen nog na op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB verhoogde zoals verwacht de rente verder om de hoge inflatie aan te pakken en zei dat een verhoging in juli zeer waarschijnlijk is. De Amerikaanse Federal Reserve nam deze week juist een pauze met het verhogen van de rente.

De AEX noteerde in de vroege handel een winst van 0,1 procent op 773,16 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 928,43 punten. In Parijs en Londen waren kleine plussen te zien op de koersenborden. De DAX in Frankfurt zakte licht.

Het Europese statistiekbureau Eurostat komt later in de ochtend met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. Volgens een voorlopige schatting lag de inflatie in mei op 6,1 procent op jaarbasis.

Just Eat Takeaway

In de AEX stond chemicaliëndistributeur IMCD aan kop met een winst van 0,7 procent. IMCD doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.

De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de grootste dalers in de hoofdindex op Beursplein 5 met minnen tot 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 2 procent. Advies- en ingenieursbureau Arcadis sloot de rij bij de middelgrote bedrijven met een daling van 0,9 procent.

50 miljoen euro

De maker van funderingen voor windmolens Sif Holding maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren. Het aandeel Sif ging bij de kleinere fondsen op het Damrak met 0,9 procent omlaag.

De euro was 1,0939 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 70,68 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 75,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Staat wil belang in ABN AMRO verlagen naar 10,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

46 minuten geleden
Invallen bij Japanse bierbrouwers vanwege prijsafspraken

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.

57 minuten geleden
Centrale bank India verhoogt rente tegen hoge inflatie

MUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.

1 uur geleden
Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.

1 uur geleden
Arbeidsproductiviteit gestegen in 2025 na twee jaar daling

DEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.

2 uur geleden
S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

10 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

11 uur geleden