Amsterdamse AEX-index gaat met winst weekend in
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers op het Damrak werd vooral gesteund door de nieuwe recordstanden op Wall Street.
De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 908,89 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 897,86 punten. De aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs waren vrijwel onveranderd. Londen zakte 0,2 procent.
De recordopmars op Wall Street wordt mede gestuwd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week gaat beginnen met het verlagen van de rente om de economie van de Verenigde Staten te steunen. De Federal Reserve neemt komende woensdag een rentebesluit. Mogelijk volgen dan later dit jaar meer renteverlagingen door de Fed.
Informatieleverancier Wolters Kluwer was koploper in de AEX met een plus van 5,2 procent, gevolgd door branchegenoot RELX en ING die tot 1,6 procent meer waard werden. Chiptoeleverancier Besi sloot de rij bij de hoofdfondsen met een min van 1,6 procent. Uitzender Randstad en betalingsverwerker Adyen daalden tot 1,2 procent in de hoofdindex.
Advies- en ingenieursbureau Arcadis, bouwer BAM en fitnessketen Basic-Fit namen de leiding bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met koersstijgingen tot 1,7 procent. Bodemonderzoeker Fugro en investeringsmaatschappij CVC Capital Partners waren de grootste dalers in de MidKap met verliezen van 1,4 procent.
Aperam bleef onveranderd in de MidKap. De roestvrijstaalproducent maakte bekend dat topman Timoteo Di Maulo met pensioen gaat en per 1 januari zijn functie neerlegt. Hij wordt opgevolgd door Sudhakar Sivaji, de financieel directeur van Aperam. Di Maulo was sinds 2015 de hoogste baas van Aperam. Hij blijft als bestuurslid en strategisch adviseur voor Europese zaken wel betrokken bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
11 uur geleden