Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse aandelenbeurs met fors verlies weekend in

Amsterdamse aandelenbeurs met fors verlies weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een aanzienlijk verlies de handel uitgegaan. Beleggers sorteerden voor op een snellere renteverhoging in de Verenigde Staten, wat aandelen relatief minder aantrekkelijk maakt. Ook elders in Europa zorgde dit voor aanzienlijke minnen. Daarnaast presenteerden enkele bedrijven op het Damrak hun kwartaalcijfers.

Voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve zei voor volgende maand op een renteverhoging met 0,5 procentpunt te rekenen. De Federal Reserve overweegt de rente zo sterk op te schroeven omdat de centrale bank de flink opgelopen inflatie wil beteugelen. Beleggers zijn er minder blij mee, want als de rente omhoog gaat is dat slecht voor de waardering van aandelen. Dat komt onder meer omdat het dan relatief aantrekkelijker wordt om te beleggen in obligaties.

De AEX eindigde 1,6 procent lager op 717,26 punten, met betalingsverwerker Adyen als grootste verliezer (min 5 procent). Techinvesteerder Prosus voerde juist de schaarste stijgers aan met een winst van 1,3 procent. Brouwer Heineken volgde met een plus van 0,3 procent. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,4 procent.

Flitshandelaar Flow Traders kwam met sterke cijfers en werd beloond met een winst van 2,5 procent, waarmee het de grootste stijger bij de middelgrote fondsen was. KBC Securities verhoogde zijn advies voor Flow Traders.

Bij de kleinere bedrijven deed Fugro het goed met een plus van 0,7 procent. De bodemonderzoeker zei dat er vanwege de oorlog in Oekraïne de laatste tijd meer opdrachten voor gas- en olieprojecten komen. Veel landen willen af van hun afhankelijkheid van Russische energie en daardoor krijgen allerlei nieuwe investeringen in fossiele brandstoffen groen licht.

Elders in Europa was er belangstelling voor cijferpublicaties van bijvoorbeeld het Franse autoconcern Renault, dat licht daalde in Parijs. In Frankfurt werden de resultaten van softwarebedrijf SAP minder gewaardeerd, want dat aandeel verloor 1 procent.

Beleggers kregen ook voorlopige gegevens over de economische bedrijvigheid in de eurozone in april. Volgens marktonderzoeker S&P Global is de bedrijvigheid toegenomen, ondanks de negatieve impact van de oorlog in Oekraïne.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,6 procent tot 102,07 dollar en Brentolie werd 1,6 procent goedkoper op 106,65 dollar per vat. De euro was 1,0785 dollar waard, tegen 1,0843 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

5 minuten geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

50 minuten geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

1 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

2 uur geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

3 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

4 uur geleden