Amsterdams terras deze winter langer open
AMSTERDAM (ANP) - Horecaondernemers in Amsterdam krijgen van de gemeente ook in de wintermaanden de ruimte voor een uitgebreid terras. Op die manier wil Amsterdam de ondernemers tegemoet komen voor de beperkende maatregelen die onder andere door het kabinet zijn afgekondigd.
Dat betekent dat de regeling die het voor de horecaondernemers mogelijk maakt om hun terras te vergroten vanaf 1 november wordt verlengd tot 1 maart 2021. Ze hoeven daar niet opnieuw een vergunning voor aan te vragen. Ook mogen terrassen deze winter langer open blijven. Normaal moesten die om 20.00 uur dicht. Dat wordt 22.00 uur, wat de komende drie weken ook de sluitingstijd is voor alle horecazaken.
Wel bepaalt elk stadsdeel uiteindelijk of een uitbreiding van een terras is toegestaan. "Wanneer de druk op de bereikbaarheid, leefbaarheid en openbare ruimte te groot wordt, worden terrasuitbreidingen niet verlengd", aldus de gemeente. "Zo moeten voetgangers een terras altijd op voldoende en veilige afstand kunnen passeren, mogen overlast voor omwonenden en de parkeerdruk in een wijk niet te groot zijn."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Peter van der Vorst heeft besloten om DPG Media te verlaten. Van der Vorst was sinds 2019 actief als directeur content van RTL Nederland. RTL Nederland werd in 2025 officieel overgenomen door DPG Media, waarna Van der Vorst zich richtte op de samenwerking tussen de Nederlandse en Vlaamse tv-zenders en streamingplatforms.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De leesvaardigheid onder Nederlandse jongeren is opnieuw hard gedaald. Dat blijkt uit het PISA-onderzoek, dat eens per drie jaar wordt uitgevoerd naar de basisvaardigheden van 15-jarige scholieren uit tientallen landen. Het niveau bij natuurwetenschappen en wiskunde bleef nagenoeg gelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de Eerste Kamerverkiezingen verlaat Tineke Huizinga de senaatsfractie van de ChristenUnie, die ze sinds 2021 leidt. De politica meldt dat ze het tijd vindt om "deze verantwoordelijkheid over te dragen" na acht jaar in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend wie haar opvolger wordt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Pindakaasvloer in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen is na ruim acht weken opgeruimd. Het eerbetoon aan de overleden acteur, schrijver en kunstenaar Wim T. Schippers werd door 48.000 mensen bezocht, meldt het Rotterdamse museum.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders en ondernemers hebben aangifte gedaan tegen ambtenaren van het ministerie van Financiën, de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanwege het achterhouden of verduisteren van bewijsmateriaal. Aanleiding zijn de berichten over de 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, bevestigt advocaat Merijn van Leeuwen na berichtgeving door Trouw.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
14 uur geleden