Amsterdams internetknooppunt breekt record
AMSTERDAM (ANP) - Door alle maatregelen tegen het coronavirus is het erg rustig op de weg, maar daardoor is juist erg druk op de digitale snelweg. Door thuiswerkers, gamers en mensen die op Netflix kijken verbrak de Amsterdam Internet Exchange, een van de belangrijkste knooppunten voor internetverkeer in de wereld, maandagavond een record. Voor het eerst in zijn bestaan verwerkte de exchange meer dan 8 terabit per seconde aan verkeer. Dat staat gelijk aan 200 miljoen A4'tjes met tekst of 320.000 haarscherpe films.
Een internetknooppunt is de plek waar grote internetaanbieders hun netwerken aan elkaar koppelen. Wie op internet informatie opzoekt, komt via knooppunten als de AMS-IX bij de goede site terecht. Ook mensen die in de cloud werken of via streamingdiensten een film bekijken of muziek luisteren, doen dat via Amsterdam. De Amsterdamse exchange is in 1994 van start gegaan. Het knooppunt heeft honderden leden, waaronder grote bedrijven als Microsoft, Google, Facebook, Spotify en Netflix. Het Amsterdamse knooppunt is eigenlijk verdeeld over veertien gekoppelde locaties in Amsterdam en Haarlem en op Schiphol.
Het internetverkeer groeit hard. Dat komt doordat we steeds meer digitale diensten en slimme apparaten gebruiken. In december ging AMS-IX voor het eerst door de grens van 7 terabit per seconde.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.
3 uur geledenVENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.
4 uur geleden