Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdams advocatenkantoor beschoten

Amsterdams advocatenkantoor beschoten

AMSTERDAM (ANP) - Het pand van het Amsterdamse advocatenkantoor Kuijpers & Nillesen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. De politie doet bij het pand aan de Falckstraat, in het centrum van Amsterdam, uitgebreid onderzoek. De Nederlandse Orde van Advocaten is "geschokt" door de beschieting.

De recherche zoekt getuigen die mogelijk iets verdachts gezien of gehoord hebben in de buurt van het pand, zegt een politiewoordvoerder. Op foto's van het pand is zeker één kogelgat in een raam naast de voordeur te zien.

Het kantoor, dat ook een vestiging in Den Bosch heeft, is gespecialiseerd in strafrechtszaken. Jan-Hein Kuijpers, een van de naamgevers van het kantoor, treedt op in tal van grote, spraakmakende zaken. Hij was in het verleden onder meer de raadsman van Willem Holleeder. Kuijpers was vrijdagochtend niet bereikbaar voor commentaar.

Risico's

Frans Knüppe, algemeen deken van de advocatenorde, zegt in een reactie dat hij het incident "heel ernstig" vindt. "Al eerder maakten de moord op advocaat Derk Wiersum en de aanslag op advocaat Philippe Schol duidelijk dat advocaten bij de uitoefening van hun beroep concrete risico's kunnen lopen", aldus Knüppe. "Het is van het grootste belang dat advocaten hun belangrijke werk, een onmisbaar onderdeel van een rechtsstaat, veilig kunnen doen."

Derk Wiersum, raadsman van de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo, werd op 18 september vorig jaar bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Schol werd op 6 november vanuit een rijdende auto beschoten in zijn woonplaats Gronau (Duitsland), terwijl hij zijn hond uitliet. Hij raakte gewond. Het kantoor van Schol is gevestigd in Enschede.

Meer uit Binnenland

Klaver: plan pensioenleeftijd is verkeerd signaal aan oppositie

DEN HAAG (ANP) - Het coalitieplan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen, is "het verkeerde signaal aan de oppositie", zei GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver in het debat over de formatie. Hij sprak van een "belediging" van politici die het pensioenakkoord hebben gesteund.

18 minuten geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

29 minuten geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

51 minuten geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

53 minuten geleden
Wilders: Nederland huilt om plannen van minderheidscoalitie

DEN HAAG (ANP) - Nederland "huilt" om de plannen van D66, VVD en CDA. Dat heeft PVV-leider Geert Wilders gezegd in het debat in de Tweede Kamer over het coalitieakkoord dat deze partijen vorige week sloten. Hij herkent daarin weinig van het "positieve verhaal" waarmee de sociaal-liberalen eind oktober de verkiezingen wonnen.

54 minuten geleden
Inhoudelijke behandeling volgende stap in liquidatiezaak Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo gaat in maart verder met de inhoudelijke behandeling van de zaak. Tot die tijd zijn er nog twee kwesties die vragen om een oplossing. Zo heeft hoofdverdachte Ridouan Taghi nog altijd geen verdediging en vinden advocaten dat ze door strenger toezicht in gevangenissen hun werk niet goed kunnen doen.

1 uur geleden
Provincie wil opheldering over weren cruiseschepen uit Amsterdam

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil opheldering over het voornemen van de gemeente Amsterdam om cruiseschepen vanaf 2035 te weren uit de stad. Volgens gedeputeerde Esther Rommel (VVD) heeft Amsterdam dat vooraf niet besproken met andere betrokken partijen, waaronder de provincie. "Ik ben van plan daar een goed gesprek over aan te gaan", aldus Rommel na vragen van diverse partijen uit Provinciale Staten.

1 uur geleden