Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdammer komt om door schietpartij in hoofdstad

Amsterdammer komt om door schietpartij in hoofdstad

AMSTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Amsterdammer is zondagochtend vroeg om het leven gekomen door een schietpartij in de buurt van het Amsterdamse station Sloterdijk, meldt een politiewoordvoerder.

Volgens Het Parool gaat het om rapper Bigidagoe van rapformatie Zone6, maar de politie bevestigt dat niet. De woordvoerder kon ook niet zeggen of het slachtoffer een bekende was van de politie.

De schietpartij vond plaats om iets voor 05.30 uur op de Rhoneweg, op een bedrijventerrein. Het slachtoffer raakte zwaargewond en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.

De hulpdiensten kregen meerdere meldingen binnen over het incident, maar de politiewoordvoerder had nog geen beeld bij hoeveel mensen het gezien hebben. "We spreken graag met je als je getuige bent geweest", aldus de woordvoerder.

Bigidagoe raakte in 2020 al eens gewond bij een schietpartij. Hij werd volgens Het Parool gezien als de rechterhand van Joël H., alias Joey AK, de frontman van de beruchte rapformatie Zone 6. Leden van deze formatie zouden de afgelopen jaren veelvuldig in verband zijn gebracht met zware criminaliteit zoals internationale drugshandel en ernstig geweld.

Meer uit Binnenland

Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt al vroeg voor een drukkere ochtendspits dan normaal op donderdag. Rond 07.00 uur zag Rijkswaterstaat Verkeersinformatie 100 kilometer file. Op een gemiddelde donderdagochtend staat er rond dit tijdstip 50 kilometer. De verkeersdienst vermoedt dat de weersomstandigheden er debet aan zijn.

3 minuten geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

48 minuten geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

6 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

6 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

6 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

8 uur geleden