Amsterdammer komt om door schietpartij in hoofdstad
AMSTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Amsterdammer is zondagochtend vroeg om het leven gekomen door een schietpartij in de buurt van het Amsterdamse station Sloterdijk, meldt een politiewoordvoerder.
Volgens Het Parool gaat het om rapper Bigidagoe van rapformatie Zone6, maar de politie bevestigt dat niet. De woordvoerder kon ook niet zeggen of het slachtoffer een bekende was van de politie.
De schietpartij vond plaats om iets voor 05.30 uur op de Rhoneweg, op een bedrijventerrein. Het slachtoffer raakte zwaargewond en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Er zijn nog geen verdachten aangehouden.
De hulpdiensten kregen meerdere meldingen binnen over het incident, maar de politiewoordvoerder had nog geen beeld bij hoeveel mensen het gezien hebben. "We spreken graag met je als je getuige bent geweest", aldus de woordvoerder.
Bigidagoe raakte in 2020 al eens gewond bij een schietpartij. Hij werd volgens Het Parool gezien als de rechterhand van Joël H., alias Joey AK, de frontman van de beruchte rapformatie Zone 6. Leden van deze formatie zouden de afgelopen jaren veelvuldig in verband zijn gebracht met zware criminaliteit zoals internationale drugshandel en ernstig geweld.
Meer uit Binnenland
SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
20 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
22 uur geleden