Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdammer gebruikt meer water dan gemiddeld

Amsterdammer gebruikt meer water dan gemiddeld

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdammers gebruiken meer water dan gemiddeld in Nederland. Waternet, dat het waterbeheer in Amsterdam en omstreken verzorgt, meldt op basis van CBS-onderzoek dat Amsterdammers gemiddeld 141 liter water per dag gebruiken. Landelijk is dat gemiddelde 129 liter.

Dat het waterverbruik in de hoofdstad hoger ligt, komt onder andere omdat er in Amsterdam meer mensen zijn die alleen wonen, verklaart Waternet. "Hoe minder mensen in een huis wonen, hoe hoger het watergebruik per persoon." Wat het gemiddelde waterverbruik is in andere grote steden als Rotterdam of Den Haag, is niet berekend. Wel meldt het CBS dat het gemiddelde waterverbruik in stedelijke gebieden per persoon per dag 133 liter is.

Het meeste water wordt gebruikt om te douchen en naar de wc te gaan. Vooral de hoeveelheid liter water die gemiddeld per dag aan douchen wordt verbruikt, ligt in Amsterdam een stuk hoger (60,1) dan landelijk (46,2).

Om minder water te verbruiken, raadt Waternet aan om bijvoorbeeld een waterbesparende douchekop te gebruiken en de kleine knop op het toilet te gebruiken.

Meer uit Binnenland

Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

59 minuten geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

8 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

11 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

11 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

12 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

12 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

12 uur geleden