Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam zoekt partijen die erotisch centrum willen runnen

Amsterdam zoekt partijen die erotisch centrum willen runnen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam gaat op zoek naar marktpartijen om het toekomstige erotisch centrum te ontwikkelen en te runnen. Via een vragenlijst wordt de interesse gepeild van bijvoorbeeld projectontwikkelaars, exploitanten van sekswerkplekken en erotisch entertainment, cultuurinstellingen, sekswerkers, beleggers, financiers en architecten.

Partijen met interesse kunnen vervolgens in augustus en september in gesprekken de vragenlijst toelichten. "We horen graag welke kansen en risico’s zij zien op de drie locaties", aldus de gemeente. Twee van de voorgestelde locaties zijn in de buurt van de RAI in Zuid, de derde mogelijke locatie is op de NDSM-werf in Noord. Het college komt in het najaar met een voorstel over de definitieve plek. Begin volgend jaar besluit de raad daarover.

Naast de zogeheten marktconsultatie zijn er ook weer gesprekken met verschillende belanghebbenden, zoals bewoners, ondernemers en sekswerkers. Ook worden de komende maanden het programma en de omvang van het centrum verder aangescherpt. Vorige week werd duidelijk dat er minder horeca en meer culturele programmering komt dan eerder was bedacht. "Dat moet leiden tot minder en ander publiek", zo stelt de gemeente. "Het wordt dus meer een Erotisch en Cultureel Centrum."

Eerder kondigde de gemeente aan dat het erotisch centrum, naast een werkplek voor ongeveer honderd sekswerkers, een levendige plek moest worden met horeca, entertainment en cultuur. Het nieuwe sekscomplex moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen, om zo de positie van sekswerkers te verbeteren, de drukte en overlast in het centrum te verminderen en criminaliteit tegen te gaan. Omwonenden zijn echter bang dat er massaal toeristen op het centrum afkomen, en dat de overlast en drugscriminaliteit zich naar hun stadsdeel verplaatst.

Meer uit Binnenland

Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.

4 uur geleden
Advies: stop met aanpak schoolverzuim via strafrecht

DEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.

5 uur geleden
Hermans wil wet eigen risico later behandelen, oppositie kwaad

DEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.

5 uur geleden
Rekenkamer: 10.000 ernstige misdrijven uit 2024 niet behandeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in 2024 ruim 10.000 aangiften van ernstige misdrijven niet in behandeling genomen. Dat komt neer op een kwart van de aangiften van ernstige misdrijven, meldt de Algemene Rekenkamer op basis van eigen onderzoek.

10 uur geleden
Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

11 uur geleden
Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

12 uur geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

13 uur geleden