Amsterdam zegt niets over veiligheidsmaatregelen actie Stopera
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil nog geen uitspraken doen over eventuele veiligheidsmaatregelen tijdens de manifestatie tegen Jodenhaat, die donderdagavond plaatsvindt bij de Stopera. Mocht een veiligheidsrisicogebied worden ingesteld, dan zal de gemeente daarover kort van tevoren communiceren, zegt een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema. "En over politie-inzet doen we vooraf sowieso geen uitspraken."
Donderdag houden ongeveer twintig christelijke en Joodse organisaties om 19.00 uur een manifestatie tegen Jodenhaat bij de Stopera. Op sociale media hebben enkele pro-Palestijnse actiegroepen een tegendemonstratie aangekondigd.
De manifestatie is om veiligheidsredenen verplaatst van de Dam naar de Stopera. De Dam is volgens de gemeente "onbeheersbaar" vanwege de verwachte winkeldrukte in verband met pakjesavond. In het donker zou de politie winkelend publiek moeilijk kunnen onderscheiden van actievoerders. De woordvoerster wil nog niets kwijt over extra maatregelen, zoals het aanwijzen van een veiligheidsrisicogebied, dat de politie in staat zou stellen om preventief te fouilleren.
Op de vraag of over het nemen van zo'n maatregel wordt overlegd, zegt de woordvoerster "dat constant wordt overlegd. Maar uiteraard wordt dit zorgvuldig voorbereid, zijn we alert en bereiden we ons voor op verschillende scenario's."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
4 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
6 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
6 uur geleden