Amsterdam zegt niets over veiligheidsmaatregelen actie Stopera
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil nog geen uitspraken doen over eventuele veiligheidsmaatregelen tijdens de manifestatie tegen Jodenhaat, die donderdagavond plaatsvindt bij de Stopera. Mocht een veiligheidsrisicogebied worden ingesteld, dan zal de gemeente daarover kort van tevoren communiceren, zegt een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema. "En over politie-inzet doen we vooraf sowieso geen uitspraken."
Donderdag houden ongeveer twintig christelijke en Joodse organisaties om 19.00 uur een manifestatie tegen Jodenhaat bij de Stopera. Op sociale media hebben enkele pro-Palestijnse actiegroepen een tegendemonstratie aangekondigd.
De manifestatie is om veiligheidsredenen verplaatst van de Dam naar de Stopera. De Dam is volgens de gemeente "onbeheersbaar" vanwege de verwachte winkeldrukte in verband met pakjesavond. In het donker zou de politie winkelend publiek moeilijk kunnen onderscheiden van actievoerders. De woordvoerster wil nog niets kwijt over extra maatregelen, zoals het aanwijzen van een veiligheidsrisicogebied, dat de politie in staat zou stellen om preventief te fouilleren.
Op de vraag of over het nemen van zo'n maatregel wordt overlegd, zegt de woordvoerster "dat constant wordt overlegd. Maar uiteraard wordt dit zorgvuldig voorbereid, zijn we alert en bereiden we ons voor op verschillende scenario's."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
7 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
8 uur geleden