Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam zegt niets over veiligheidsmaatregelen actie Stopera

Amsterdam zegt niets over veiligheidsmaatregelen actie Stopera

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil nog geen uitspraken doen over eventuele veiligheidsmaatregelen tijdens de manifestatie tegen Jodenhaat, die donderdagavond plaatsvindt bij de Stopera. Mocht een veiligheidsrisicogebied worden ingesteld, dan zal de gemeente daarover kort van tevoren communiceren, zegt een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema. "En over politie-inzet doen we vooraf sowieso geen uitspraken."

Donderdag houden ongeveer twintig christelijke en Joodse organisaties om 19.00 uur een manifestatie tegen Jodenhaat bij de Stopera. Op sociale media hebben enkele pro-Palestijnse actiegroepen een tegendemonstratie aangekondigd.

De manifestatie is om veiligheidsredenen verplaatst van de Dam naar de Stopera. De Dam is volgens de gemeente "onbeheersbaar" vanwege de verwachte winkeldrukte in verband met pakjesavond. In het donker zou de politie winkelend publiek moeilijk kunnen onderscheiden van actievoerders. De woordvoerster wil nog niets kwijt over extra maatregelen, zoals het aanwijzen van een veiligheidsrisicogebied, dat de politie in staat zou stellen om preventief te fouilleren.

Op de vraag of over het nemen van zo'n maatregel wordt overlegd, zegt de woordvoerster "dat constant wordt overlegd. Maar uiteraard wordt dit zorgvuldig voorbereid, zijn we alert en bereiden we ons voor op verschillende scenario's."

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

2 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

3 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

5 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

6 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

8 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

8 uur geleden
41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

11 uur geleden