Amsterdam wil uitbreiding door inbreiding
AMSTERDAM (ANP) - Om de groei van de stad bij te benen, wil Amsterdam 20.000 extra woningen gaan bouwen in bestaande woonwijken buiten de Ring A10. Deze zogeheten verdichting, ook wel inbreiding genoemd, moet gaan plaatsvinden rond het Buikslotermeerplein, het Osdorpplein, de ArenApoort en op de Zuidas. Wethouder Reinier van Dantzig (woningbouw, ruimtelijke ordening) maakt dit plan donderdag bekend.
De wijken Nieuw-West, Noord en Zuidoost worden volgens hem op deze manier ontwikkeld tot "echte stadskernen, buiten de binnenstad". Het zijn nu veelal buurten met sociale uitdagingen, onderhoudsopgaven en relatief weinig voorzieningen. Door daar duizenden nieuwe woningen in te passen, snijdt het mes aan twee kanten, zegt Van Dantzig. "Met dit plan kiezen we voor een nieuwe manier van stadsontwikkeling. We investeren via woningbouw in wijken die het echt nodig hebben. Zo kunnen we én woningen bouwen én investeren in de voorzieningen van buurten. Door te verdichten behouden we ruimte voor bedrijvigheid en groen in de stad."
De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met het plan. Ook de Amsterdammers kunnen erover meedenken.
Amsterdam is de afgelopen jaren gegroeid door woningbouw op voormalige bedrijventerreinen (Haven-Stad) en het maken van geheel nieuwe woonwijken zoals IJburg en Zeeburgereiland. Dat levert de komende jaren 70.000 woningen op, maar de ambitie is om voor 2035 te komen tot 90.000.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
20 uur geleden