Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam wil tekst en uitleg geven bij 'koloniale' standbeelden

Amsterdam wil tekst en uitleg geven bij 'koloniale' standbeelden

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam brengt in kaart welke standbeelden, gebouwen en straatnamen een link hebben met het koloniale verleden. Het is de bedoeling dat de historische context van personen en situaties binnenkort wordt toegelicht op informatieborden.

Op veel plaatsen, onder meer in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zijn standbeelden van 'koloniale helden' en slavenhandelaars beklad, beschadigd of omvergehaald. In Rotterdam zijn standbeelden van Piet Hein en Pim Fortuyn beklad. Woensdag protesteerden zo'n 10.000 mensen in Amsterdam-Zuidoost tegen racisme.

"We zijn geen voorstander van uitwissen, we zijn een voorstander van uitleggen en duiden zodat mensen zelf een geïnformeerd oordeel kunnen vormen", aldus het Amsterdams college in een verklaring. "Het is niet aan de politiek om voor te schrijven wat omstreden is, het moet onderwerp van de maatschappelijke discussie zijn. De Amsterdamse geschiedenis is rijk en soms pijnlijk. Dat verstoppen we niet maar bespreken we. Vernieling accepteren we niet en daar zullen we dan ook tegen optreden."

Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) zei eerder op vrijdag "dat het niet helpt als mensen standbeelden van controversiële historische figuren omverhalen". Ze juicht het wel toe dat er een discussie op gang komt over institutioneel racisme en discriminatie.

Meer uit Binnenland

Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

3 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

11 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

15 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

16 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

17 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

17 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

19 uur geleden