Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam wil tekst en uitleg geven bij 'koloniale' standbeelden

Amsterdam wil tekst en uitleg geven bij 'koloniale' standbeelden

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam brengt in kaart welke standbeelden, gebouwen en straatnamen een link hebben met het koloniale verleden. Het is de bedoeling dat de historische context van personen en situaties binnenkort wordt toegelicht op informatieborden.

Op veel plaatsen, onder meer in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zijn standbeelden van 'koloniale helden' en slavenhandelaars beklad, beschadigd of omvergehaald. In Rotterdam zijn standbeelden van Piet Hein en Pim Fortuyn beklad. Woensdag protesteerden zo'n 10.000 mensen in Amsterdam-Zuidoost tegen racisme.

"We zijn geen voorstander van uitwissen, we zijn een voorstander van uitleggen en duiden zodat mensen zelf een geïnformeerd oordeel kunnen vormen", aldus het Amsterdams college in een verklaring. "Het is niet aan de politiek om voor te schrijven wat omstreden is, het moet onderwerp van de maatschappelijke discussie zijn. De Amsterdamse geschiedenis is rijk en soms pijnlijk. Dat verstoppen we niet maar bespreken we. Vernieling accepteren we niet en daar zullen we dan ook tegen optreden."

Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) zei eerder op vrijdag "dat het niet helpt als mensen standbeelden van controversiële historische figuren omverhalen". Ze juicht het wel toe dat er een discussie op gang komt over institutioneel racisme en discriminatie.

Meer uit Binnenland

NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

29 minuten geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

52 minuten geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

54 minuten geleden
Inhoudelijke behandeling volgende stap in liquidatiezaak Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo gaat in maart verder met de inhoudelijke behandeling van de zaak. Tot die tijd zijn er nog twee kwesties die vragen om een oplossing. Zo heeft hoofdverdachte Ridouan Taghi nog altijd geen verdediging en vinden advocaten dat ze door strenger toezicht in gevangenissen hun werk niet goed kunnen doen.

1 uur geleden
Provincie wil opheldering over weren cruiseschepen uit Amsterdam

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil opheldering over het voornemen van de gemeente Amsterdam om cruiseschepen vanaf 2035 te weren uit de stad. Volgens gedeputeerde Esther Rommel (VVD) heeft Amsterdam dat vooraf niet besproken met andere betrokken partijen, waaronder de provincie. "Ik ben van plan daar een goed gesprek over aan te gaan", aldus Rommel na vragen van diverse partijen uit Provinciale Staten.

1 uur geleden
Ex-NCTV'er: ik werkte met staatsgeheimen, deelde ze niet

ROTTERDAM (ANP) - De 66-jarige Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime informatie aan de Marokkaanse geheime dienst, ziet de strafzaak tegen hem als "een misverstand". Dinsdag, op de eerste dag van zijn inhoudelijke proces, hield de voormalige analist van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) vol dat hij staatsgeheimen in zijn bezit had om mee te werken en "niet om aan derden te verstrekken".

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel stijgt naar bijna 2200

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is opgelopen naar 2162. Dat is het hoogste aantal sinds begin november. In het complex verblijven 74 mensen meer dan op maandag.

3 uur geleden