Amsterdam wil minder erotiek en verbod op Airbnb in binnenstad
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam grijpt de coronacrisis aan om de binnenstad aantrekkelijker te maken voor inwoners van de hoofdstad. De gemeente wil onder meer het aantal sekswinkels, -bioscopen en -theaters, coffeeshops en toeristische horeca op de Wallen terugbrengen, staat in de Aanpak Binnenstad. Dit in combinatie met - zoals eerder aangekondigd - het verminderen van raambordelen. Ook moet er in de hele binnenstad een verbod komen op vakantieverhuur, zoals Airbnb.
Er wordt eveneens gekeken of budgethotels een andere functie kunnen krijgen. Amsterdam streeft verder naar een verbetering van de diversiteit van winkels en horeca. Twee maatschappelijke vastgoedondernemingen in de binnenstad moeten meer vastgoed aankopen die bijdragen aan de diversiteit en leefbaarheid.
Verder wil de hoofdstad minder aanbod van souvenirs op onder meer markten en er moet nieuw beleid voor straatartiesten en -muzikanten komen. De gemeente kijkt ook naar een verbod op alcoholverkoop in overlastgebieden.
Overlast
De drukte en overlast door toeristen en dagjesmensen in de binnenstad is de bewoners en gemeente al lange tijd een doorn in het oog. De coronacrisis maakt volgens het stadsbestuur duidelijk zichtbaar dat een lokale economie die zich met name richt op bezoekers "onwenselijk en kwetsbaar" is.
In de donderdag gepresenteerde aanpak staan 88 maatregelen voor de korte en lange termijn die ervoor moeten zorgen dat de binnenstad weer een plek wordt waar Amsterdammers graag komen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.
22 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.
1 uur geledenOSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.
5 uur geledenOSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.
5 uur geledenSCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
20 uur geleden