Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam wil minder B&B's in drukke wijken

Amsterdam wil minder B&B's in drukke wijken

AMSTERDAM (ANP) - Het stadsbestuur van Amsterdam wil minder bed and breakfasts toestaan in drukke wijken. Ook moeten politiemensen in opleiding en leraren speciaal onderwijs voorrang krijgen op een huurwoning. Dat zijn een paar van de aanpassingen in de huisvestingsverordening die het Amsterdamse college van burgemeester en wethouders voorstelt.

Het maximumaantal B&B's dat voor iedere wijk is vastgesteld, moet met 30 procent omlaag. "Daardoor zijn in drukke delen van de stad geen nieuwe B&B’s mogelijk. Pas als daar een B&B sluit, is er ruimte voor een nieuwe aanvraag", aldus de gemeente. Het gaat met name om het centrum, waar 40 procent van alle vergunde B&B’s van de stad zich bevinden. Volgens wethouder Zita Pels (Volkshuisvesting) is de aanpassing nodig vanwege de woningnood en omdat "woningen er zijn om in te wonen".

Verder moeten naast leraren, zorgmedewerkers en politieagenten ook leraren in het speciaal onderwijs en politiemensen in opleiding voorrang krijgen op een huurwoning. Ook wil het college dat jongeren tot en met 27 jaar voorrang krijgen op jongerenhuurwoningen als ze in de afgelopen tien jaar minstens zes jaar achter elkaar in Amsterdam hebben gewoond.

Ondoenlijk

Daarnaast moeten ook de meest kwetsbare economisch daklozen een zogeheten urgentieverklaring krijgen. Voor mensen die dakloos zijn geworden doordat ze bijvoorbeeld hun baan kwijt zijn of gescheiden zijn is het volgens de gemeente namelijk "ondoenlijk om een woning te vinden in de huidige oververhitte woningmarkt".

De aangepaste huisvestingsregels moet per 1 januari 2024 gaan gelden, nadat de gemeenteraad zich er in het najaar over heeft gebogen. Amsterdammers kunnen tot en met 16 juli op de voorstellen reageren.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

4 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

5 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

5 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

9 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

10 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

11 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

12 uur geleden