Amsterdam wil minder B&B's in drukke wijken
AMSTERDAM (ANP) - Het stadsbestuur van Amsterdam wil minder bed and breakfasts toestaan in drukke wijken. Ook moeten politiemensen in opleiding en leraren speciaal onderwijs voorrang krijgen op een huurwoning. Dat zijn een paar van de aanpassingen in de huisvestingsverordening die het Amsterdamse college van burgemeester en wethouders voorstelt.
Het maximumaantal B&B's dat voor iedere wijk is vastgesteld, moet met 30 procent omlaag. "Daardoor zijn in drukke delen van de stad geen nieuwe B&B’s mogelijk. Pas als daar een B&B sluit, is er ruimte voor een nieuwe aanvraag", aldus de gemeente. Het gaat met name om het centrum, waar 40 procent van alle vergunde B&B’s van de stad zich bevinden. Volgens wethouder Zita Pels (Volkshuisvesting) is de aanpassing nodig vanwege de woningnood en omdat "woningen er zijn om in te wonen".
Verder moeten naast leraren, zorgmedewerkers en politieagenten ook leraren in het speciaal onderwijs en politiemensen in opleiding voorrang krijgen op een huurwoning. Ook wil het college dat jongeren tot en met 27 jaar voorrang krijgen op jongerenhuurwoningen als ze in de afgelopen tien jaar minstens zes jaar achter elkaar in Amsterdam hebben gewoond.
Ondoenlijk
Daarnaast moeten ook de meest kwetsbare economisch daklozen een zogeheten urgentieverklaring krijgen. Voor mensen die dakloos zijn geworden doordat ze bijvoorbeeld hun baan kwijt zijn of gescheiden zijn is het volgens de gemeente namelijk "ondoenlijk om een woning te vinden in de huidige oververhitte woningmarkt".
De aangepaste huisvestingsregels moet per 1 januari 2024 gaan gelden, nadat de gemeenteraad zich er in het najaar over heeft gebogen. Amsterdammers kunnen tot en met 16 juli op de voorstellen reageren.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.
7 uur geledenDELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.
7 uur geleden