Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam wil huizen verplicht laten bewonen

Amsterdam wil huizen verplicht laten bewonen

AMSTERDAM (ANP) - Huiseigenaren in Amsterdam zijn als het aan het stadsbestuur ligt binnenkort verplicht hun woningen zo snel mogelijk weer te laten bewonen. Daarbij moeten indien nodig de huurprijzen omlaag, schrijft verantwoordelijk wethouder Jakob Wedemeijer.

Volgens hem is het in de huidige wooncrisis niet uit te leggen dat woningen onnodig lang leeg staan, bijvoorbeeld vanwege hoge huren of omdat eigenaren te lang wachten met verbouwingen of renovaties. "Met deze aanscherping kunnen we eigenaren dwingen om woningen te verhuren voor een marktconforme huurprijs. Als er geen vraag is naar dure huurwoningen, dan moet de huurprijs gewoon omlaag."

De nieuwe regels, die door het Rijk zijn mogelijk gemaakt binnen de Crisis en Herstelwet, kunnen eigenaren verplichten een vergunning aan te vragen voor tijdelijke verhuur als huizen pas over langere tijd worden gerenoveerd of gesloopt. Wie zich niet aan de maatregelen houdt, riskeert een boete.

De inspraakprocedure over de nieuwe aanpak begint volgende week en duurt tot en met eind maart.

Meer uit Binnenland

Tweede evacuatievliegtuig cruiseschip aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.

12 minuten geleden
Tweede evacuatievliegtuig cruiseschip onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een zieke aan boord van het cruiseschip Hondius is onderweg naar Nederland. Het toestel strandde woensdag op de Canarische Eilanden met technische problemen, aldus Spaanse media.

42 minuten geleden
Nieuwe statushouders zijn vaker aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.

2 uur geleden
Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

5 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

10 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

11 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

11 uur geleden