Amsterdam wil huizen verplicht laten bewonen
AMSTERDAM (ANP) - Huiseigenaren in Amsterdam zijn als het aan het stadsbestuur ligt binnenkort verplicht hun woningen zo snel mogelijk weer te laten bewonen. Daarbij moeten indien nodig de huurprijzen omlaag, schrijft verantwoordelijk wethouder Jakob Wedemeijer.
Volgens hem is het in de huidige wooncrisis niet uit te leggen dat woningen onnodig lang leeg staan, bijvoorbeeld vanwege hoge huren of omdat eigenaren te lang wachten met verbouwingen of renovaties. "Met deze aanscherping kunnen we eigenaren dwingen om woningen te verhuren voor een marktconforme huurprijs. Als er geen vraag is naar dure huurwoningen, dan moet de huurprijs gewoon omlaag."
De nieuwe regels, die door het Rijk zijn mogelijk gemaakt binnen de Crisis en Herstelwet, kunnen eigenaren verplichten een vergunning aan te vragen voor tijdelijke verhuur als huizen pas over langere tijd worden gerenoveerd of gesloopt. Wie zich niet aan de maatregelen houdt, riskeert een boete.
De inspraakprocedure over de nieuwe aanpak begint volgende week en duurt tot en met eind maart.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
5 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
8 uur geleden