Amsterdam wil bezetting hotelkamers kunnen beperken
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil de toestroom van toeristen tijdens de coronacrisis beheersen door een beperking te kunnen opleggen aan de bezetting van overnachtingsaccommodaties zoals hotelkamers. De gemeente wil daarmee Amsterdammers meer ruimte geven om zelf gebruik te maken van de voorzieningen in de stad en voorkomen dat het te druk wordt.
Dat schrijft wethouder Victor Everhardt (economie) vrijdag in een brief aan de Amsterdamse gemeenteraad. De wethouder werkt samen met het kabinet aan de bevoegdheden die de wethouder tijdelijk wil kunnen toepassen als het in de stad te druk wordt. De bevoegdheden moeten worden opgenomen in de coronaspoedwet. "We beseffen dat dit een ingrijpende maatregel is, maar benadrukken dat we hiermee willen voorkomen dat de stad terugvalt in een lockdown. Hiermee beschermen we het broze economisch herstel."
De mogelijkheid om een stop te zetten op het aantal bezoekers van hotel, vakantieverhuur en b&b's moet voorkomen dat het aantal besmettingen weer oploopt. Dat wil Everhardt koste wat kost voorkomen, juist nu sectoren als de horeca en de cultuur weer mondjesmaat bezoekers mogen verwelkomen. Momenteel wordt er in Amsterdamse horeca slechts 30 tot 40 procent van de reguliere omzet gehaald. Ook musea ontvangen slechts een derde van het aantal bezoekers.
De wethouder wil, net als burgemeester Femke Halsema eerder aankondigde, niet terug naar het 'massatoerisme’ van voor de pandemie, ook niet als het virus is bedwongen. Via een nieuwe campagne wil de gemeente Amsterdammers uitnodigen meer lokaal te gaan winkelen, culturele instellingen te bezoeken en naar de lokale horeca te gaan.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
3 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
54 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geleden