Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam weigert Oekraïense vluchtelingen door tekort opvang

Amsterdam weigert Oekraïense vluchtelingen door tekort opvang

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft de afgelopen weken voor het eerst vluchtelingen uit Oekraïne moeten weigeren omdat er geen opvangplekken meer zijn. Ook landelijk zijn er amper plekken beschikbaar, waarschuwt wethouder Rutger Groot Wassink, die wil dat minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie haar verantwoordelijkheid neemt.

In de afgelopen twee weken ging het om enkele tientallen Oekraïners aan wie Amsterdam nee heeft moeten verkopen. Doorverwijzen lukt niet doordat er landelijk nog maar 35 opvangplekken beschikbaar zijn, stelt de gemeente.

"We zijn op het trieste punt aangekomen dat we in Nederland geen vluchteling uit Oekraïne meer kunnen opvangen en we daarmee het Oekraïense volk in de steek laten", zegt Groot Wassink. De wethouder geeft aan dat de mensen niet alleen aan hun lot worden overgelaten, "maar het betekent ook geen inschrijving in de BRP (bevolkingsregister), geen onderwijs, geen zorg en geen werk". Ook raken ze uit zicht, waarschuwt hij.

Oproep aan Faber

Groot Wassink vindt dat Den Haag te weinig doet voor de gemeenten. Het kabinet heeft het bedrag dat gemeenten per dag per bed ontvangen voor de opvang van Oekraïners dit jaar verlaagd van 61 naar 44 euro. Daardoor staan de gemeenten nu voor een onmogelijke opgave, stelt hij. De wethouder wil dat de minister de regie neemt voor een goede organisatie van opvangplekken en voor goede financiering zorgt.

De Vereniging van Nederlandse Gemeenten trok eind vorig jaar ook al aan de bel over de opvang van Oekraïners. Donderdag vindt in de Tweede Kamer een commissiedebat over het onderwerp plaats. Deze week heeft de G4 (Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht) in een brief ook zijn zorgen geuit aan de Kamerleden over onder meer een gebrek aan regie.

Meer uit Binnenland

Hulporganisaties breiden hulp aan Libanon uit

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.

1 uur geleden
Onderzoek: partijen gebruiken lobbyteksten in programma's

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.

3 uur geleden
Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

11 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

12 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

12 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

15 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

16 uur geleden