Amsterdam vernoemt brug naar Hans van Mierlo
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam krijgt een Hans van Mierlobrug. Het stadsbestuur is akkoord gegaan met de vernoeming van brug 18 over de Herengracht, die de Herenstraat met de Blauwburgwal verbindt, naar de bekendste oprichter van D66. Hij woonde daar ooit in de buurt.
"Met het benoemen van brug 18 wordt een bijzondere Amsterdammer geëerd die sinds de jaren zestig van de vorige eeuw een grote rol in politiek en maatschappij heeft gespeeld", aldus het college van B en W.
Oud-politicus en oud-journalist Van Mierlo is bijna elf jaar dood. Hij overleed op 11 maart 2010 op 78-jarige leeftijd. Samen met Hans Gruijters nam hij in 1966 het initiatief om D66 op te richten. Voor die partij zat hij zowel in de Eerste als in de Tweede Kamer. Ook was Van Mierlo in de jaren tachtig minister van Defensie in de kabinetten Van Agt II en III. In het eerste paarse kabinet-Kok (1994-1998) was hij vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken. Daarna stapte Van Mierlo uit de politiek en kreeg hij de titel minister van staat.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
7 uur geleden