Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam vernoemt brug naar Hans van Mierlo

Amsterdam vernoemt brug naar Hans van Mierlo

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam krijgt een Hans van Mierlobrug. Het stadsbestuur is akkoord gegaan met de vernoeming van brug 18 over de Herengracht, die de Herenstraat met de Blauwburgwal verbindt, naar de bekendste oprichter van D66. Hij woonde daar ooit in de buurt.

"Met het benoemen van brug 18 wordt een bijzondere Amsterdammer geëerd die sinds de jaren zestig van de vorige eeuw een grote rol in politiek en maatschappij heeft gespeeld", aldus het college van B en W.

Oud-politicus en oud-journalist Van Mierlo is bijna elf jaar dood. Hij overleed op 11 maart 2010 op 78-jarige leeftijd. Samen met Hans Gruijters nam hij in 1966 het initiatief om D66 op te richten. Voor die partij zat hij zowel in de Eerste als in de Tweede Kamer. Ook was Van Mierlo in de jaren tachtig minister van Defensie in de kabinetten Van Agt II en III. In het eerste paarse kabinet-Kok (1994-1998) was hij vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken. Daarna stapte Van Mierlo uit de politiek en kreeg hij de titel minister van staat.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht vliegt met F-35's en helikopter over Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.

7 uur geleden
NS vervoerde op laatste racedag al 58.000 F1-fans naar Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.

9 uur geleden
Burgemeester Zandvoort: mooie maar verdrietige dag

ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.

13 uur geleden
Al vroeg weer volle treinen naar Zandvoort voor Dutch Grand Prix

HAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

14 uur geleden
Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

1 dag geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

1 dag geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden