Amsterdam verlengt opvang asielschip tot 20 oktober
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat de opvanglocatie op het schip in het Westelijk Havengebied opnieuw met een half jaar verlengen. Dat maakt het Amsterdamse college van burgemeester en wethouders dinsdag bekend. Op de MS Galaxy verblijven zo'n 1500 vluchtelingen. De huidige periode loopt af in april en wordt nu verlengd tot 20 oktober.
Voorwaarde voor verlenging was een goede uitkomst van de humanitaire toets die in november is uitgevoerd. "De opvang op het schip MS Galaxy verloopt voorspoedig", wordt daaruit geconstateerd. "De sfeer op het schip is nog steeds rustig en gemoedelijk. De samenwerking tussen de partners wordt als zeer goed ervaren. Het verzoek van het COA voor een verlenging tot 20 oktober 2024 wordt door alle partners gesteund, vanwege de hoge urgentie, het gebrek aan een alternatief en ook de constatering dat de locatie op dit moment goed draait."
Aan enkele criteria wordt, net als bleek bij de evaluatie van augustus vorig jaar, niet volledig voldaan. Zo is de locatie nog steeds niet optimaal voor kinderen. "De opvang van kinderen op een tijdelijke noodopvanglocatie is suboptimaal, maar nu vanwege rust te verkiezen boven het opnieuw verplaatsen van ouders en kinderen naar een andere opvanglocatie."
Volgens de verdeelsleutel van de spreidingswet moet Amsterdam 4479 asielzoekers opvangen. Op dit moment vangt de hoofdstad zo'n 4000 asielzoekers op, dus er moeten nog zo'n 500 plekken bij komen.
Dit is niet de eerste verlenging. Afgelopen september werd bekend dat de opvang een half jaar langer dienst zou doen, dus tot 4 april. Op dit moment zijn de meeste opvangplekken tijdelijk, zoals ook het asielschip. De gemeente streeft naar meer permanente opvang en is hier al mee bezig. Zo start dit jaar in de Houthavens de bouw van een opvanglocatie voor vijfhonderd asielzoekers.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond. Bij het aanmeldcentrum staat een handvol demonstranten met Nederlandse vlaggen, zag een ANP-fotograaf.
4 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
16 uur geleden