
Amsterdam UMC: coronapatiënt in ziekenhuis vaak hele nacht wakker
AMSTERDAM (ANP) - Coronapatiënten op de longafdeling van een ziekenhuis slapen vijf keer zo vaak de hele nacht niet in vergelijking met patiënten zonder corona op dezelfde afdeling. Volgens onderzoekers van Amsterdam UMC zijn de belangrijkste redenen voor de slechte nachtrust benauwdheid, zorgen over de ziekte, angst en geluiden op de afdeling.
"Mogelijk speelt ook het virus zelf en de reactie van het lichaam op het virus een rol in het ontwikkelen van slaapstoornissen", aldus het academisch ziekenhuis. Dit moet echter nader onderzocht worden.
De onderzoekers wijzen erop dat mensen die weinig slapen over het algemeen een hogere kans hebben op het oplopen van infecties. "Als je eenmaal een infectie onder de leden hebt, is het voor je lichaam moeilijker deze te bestrijden." Zorgverleners zouden dan ook extra alert moeten zijn op slapeloosheid bij patiënten met Covid-19.
Aan het onderzoek deden 79 patiënten met corona en 50 patiënten zonder Covid mee. De resultaten zijn gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Frontiers in Neuroscience.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gooiden vorig jaar in totaal 8,2 miljard kilo huishoudelijk afval weg, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt neer op 459 kilo gft-afval, oud papier, glas en ander vuil per inwoner, 8 kilo meer dan in 2023. Na jaren van daling is de hoeveelheid ingezameld huishoudelijk afval daarmee weer iets toegenomen. Een verklaring voor de stijging geeft het CBS niet.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Sinds post- en pakketbezorgers een melding kunnen maken als ze het gevoel hebben dat het niet goed gaat met iemand bij wie ze post bezorgen, hebben ze dat zeker duizend keer gedaan. Dat melden Sociaal Werk Nederland en PostNL dinsdag. Het initiatief ging in april 2024 van start.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie en de NS praten over een mogelijke verkoop van oude treinwagons, die omgebouwd kunnen worden tot noodhospitaals voor gewonde militairen. Dat heeft een woordvoerder van de NS bevestigd na berichtgeving door het AD.
4 dagen geledenZWOLLE (ANP) - Twee verpleegkundigen mogen nooit meer in de zorg werken, nadat ze waren betrapt op het indienen van foute declaraties. Het regionaal tuchtcollege in Zwolle schrapt ze uit het register waarin alle zorgmedewerkers moeten staan.
6 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - Ouders moeten goed opletten wanneer ze hun kinderen insmeren met een balsem bij een verkoudheid. Verkeerd gebruik kan ernstige bijwerkingen veroorzaken, waarschuwt bijwerkingencentrum Lareb. In de balsems zitten stoffen als menthol, die helpen om de luchtwegen wat vrijer te maken, zodat mensen beter kunnen ademen. Bij goed gebruik zijn er volgens Lareb nauwelijks bijwerkingen. Maar de balsems met menthol zijn alleen geschikt voor mensen van 2 jaar en ouder, niet voor baby's en dreumesen.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Veel kinderen gaan naar de huisarts omdat ze last hebben van krentenbaard. Dat is een ontsteking van de huid, met wondjes, rode plekjes of blaasjes met gele korstjes. Onderzoeksinstituut Nivel, dat de gegevens van huisartsen registreert, zegt dat dit vaak in de zomer gebeurt.
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Dankzij de drie bevolkingsonderzoeken naar borst-, darm- en baarmoederhalskanker worden jaarlijks duizenden mensen gered. Ook leven mensen langer met kanker door de vroegere screening. Het Erasmus MC onderzocht de effectiviteit van de onderzoeken en de zorgkosten.
1 week geleden