Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam toneel van landelijk protest tegen windmolens

Amsterdam toneel van landelijk protest tegen windmolens

AMSTERDAM (ANP) - Tegenstanders van de komst van megawindturbines in de buurt van woningen en natuur voeren zaterdag actie in Amsterdam. Ze overhandigen handtekeningen aan burgemeester Femke Halsema, rollen een spandoek van 500 meter lang uit op de Dam en houden een manifestatie in het Westerpark. Initiatiefnemer van de actiedag is Windalarm, in samenwerking met actiegroepen uit het hele land.

Het protest begint met het overhandigen van een petitie met 20.000 handtekeningen aan de burgemeester op het stadhuis. Vervolgens gaan de betogers om 13.00 uur naar de Dam, waar ook het geluid van de grote windmolens te horen is. Vanaf het plein lopen de betogers naar het Westerpark, waar diverse sprekers het woord voeren.

De actiegroepen zijn tegen de plannen van veel gemeenten, waaronder Amsterdam, om megawindturbines te plaatsen bij woon- en natuurgebieden. Ze vrezen voor de gevolgen voor de volksgezondheid, zoals stress en slapeloosheid door de geluidshinder die de turbines veroorzaken.

Volgens de tegenstanders zijn de huidige klimaatakkoorddoelstellingen voor zon en wind op land al gehaald en zijn meer windmolens op het land daardoor niet meer nodig. Windalarm vindt dat de turbines een plek moeten krijgen in zee. De actiegroep voelt zich gesteund door veel landelijke politieke partijen en begrijpt niet dat de lokale overheden nog altijd nieuwe windturbines plannen.

Meer uit Binnenland

Bestuurster auto Nunspeet naar ziekenhuis

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.

34 minuten geleden
Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

1 uur geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

1 uur geleden
Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

3 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

5 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

6 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

6 uur geleden