Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam toneel van landelijk protest tegen windmolens

Amsterdam toneel van landelijk protest tegen windmolens

AMSTERDAM (ANP) - Tegenstanders van de komst van megawindturbines in de buurt van woningen en natuur voeren zaterdag actie in Amsterdam. Ze overhandigen handtekeningen aan burgemeester Femke Halsema, rollen een spandoek van 500 meter lang uit op de Dam en houden een manifestatie in het Westerpark. Initiatiefnemer van de actiedag is Windalarm, in samenwerking met actiegroepen uit het hele land.

Het protest begint met het overhandigen van een petitie met 20.000 handtekeningen aan de burgemeester op het stadhuis. Vervolgens gaan de betogers om 13.00 uur naar de Dam, waar ook het geluid van de grote windmolens te horen is. Vanaf het plein lopen de betogers naar het Westerpark, waar diverse sprekers het woord voeren.

De actiegroepen zijn tegen de plannen van veel gemeenten, waaronder Amsterdam, om megawindturbines te plaatsen bij woon- en natuurgebieden. Ze vrezen voor de gevolgen voor de volksgezondheid, zoals stress en slapeloosheid door de geluidshinder die de turbines veroorzaken.

Volgens de tegenstanders zijn de huidige klimaatakkoorddoelstellingen voor zon en wind op land al gehaald en zijn meer windmolens op het land daardoor niet meer nodig. Windalarm vindt dat de turbines een plek moeten krijgen in zee. De actiegroep voelt zich gesteund door veel landelijke politieke partijen en begrijpt niet dat de lokale overheden nog altijd nieuwe windturbines plannen.

Meer uit Binnenland

Bijna 60 aanhoudingen rondom Israël-manifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.

1 uur geleden
Tientallen pro-Palestijnse betogers aangehouden op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.

3 uur geleden
Burgemeester Overasselt wil dat kabinet criminaliteit aanpakt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.

4 uur geleden
Jeugdraad kritisch op leeftijdsgrens EU-plan sociale media

UTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.

5 uur geleden
Eis in hoger beroep: ruim 4 jaar cel voor verkrachting studentes

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.

6 uur geleden
Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

7 uur geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

7 uur geleden