Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam telt ondanks maatregelen zeker meer dan 15.000 daklozen

Amsterdam telt ondanks maatregelen zeker meer dan 15.000 daklozen

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn ondanks de vele maatregelen om de daklozenproblematiek aan te pakken 15.731 mensen (dreigend) dakloos, meldt de gemeente op basis van registraties bij instanties over het eerste kwartaal van dit jaar. Omdat niet iedereen in beeld is bij een instantie gaat de gemeente ervan uit dat het werkelijke aantal enkele duizenden daklozen meer bedraagt.

De gemeente spreekt van "een schrikbarend hoog aantal". Eerder werden de cijfers gebaseerd op het aantal opvangplekken, maar de nieuwste cijfers komen voort uit een inschatting op basis van de ETHOS-methode. Bij die methode komen ook mensen in minder zichtbare dakloze situaties in beeld, zoals jongvolwassenen of vrouwen en kinderen die bij bekenden verblijven. Deze groep neemt volgens een woordvoerder van de gemeente toe in de stad. Amsterdam hoopt volgend jaar mee te doen aan de ETHOS-telling van het Kansfonds en de Hogeschool Utrecht, om zo cijfers te kunnen vergelijken en beter beleid te kunnen maken.

Omdat de thuislozenproblematiek al veel langer speelt in de hoofdstad, is flink geïnvesteerd in maatregelen. Zo heeft de gemeente de afgelopen maanden meer dan 350 extra tijdelijke woonplekken gerealiseerd, komen er nog drie extra opvanglocaties die goed zijn voor negentig plekken bij en wordt ingezet op wonen buiten de stad en hospitaverhuur. Toch blijkt dit niet voldoende te zijn.

Zorgen over coalitieplannen

"Ons hulpaanbod staat niet in verhouding tot de vraag die op ons afkomt. Straatwerkers werken tegen de klippen op, maar geven aan dat met een toenemend aantal dakloze mensen - waaronder EU(arbeids)migranten - en de beperkte doorstroommogelijkheden, de opties steeds beperkter worden om kwetsbare mensen snel op te vangen", aldus wethouder Rutger Groot Wassink.

Ook maakt Amsterdam zich "erg zorgen" over de gevolgen van de landelijke plannen van de nieuwe coalitie PVV, VVD, NSC en BBB voor de daklozenproblematiek. De gemeente denkt dat het aantal daklozen onder dit nieuwe kabinet gaat stijgen, omdat de coalitiepartijen van plan zijn om de financiering voor Landelijke Vreemdelingenvoorzieningen (LVV) stop te zetten en de spreidingswet in te trekken. De LVV biedt mensen die geen verblijf hebben gekregen in Nederland, maar niet zijn teruggekeerd naar hun thuisland, onderdak en begeleiding. De spreidingswet moet zorgen voor een eerlijkere verdeling van asielzoekers over het land. Zonder deze maatregelen voorziet Amsterdam meer mensen op straat en juist minder beschikbare opvangplekken.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

10 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

12 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

16 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden