
Amsterdam stelt zich kandidaat voor WorldPride 2026
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil in 2026 WorldPride naar de stad halen. Als dat lukt, zou het voor het eerst zijn dat de hoofdstad het wereldwijde evenement organiseert.
Dat het twintig jaar geleden is dat Nederland als eerste land het huwelijk openstelde voor paren van hetzelfde geslacht, is een goede gelegenheid om Amsterdam dit jaar kandidaat te stellen als gaststad, zegt directeur Lucien Spee de Castillo Ruiz van Pride Amsterdam. Hij denkt dat het zilveren jubileum "de wereld opnieuw zal gaan inspireren en verbinden met talrijke evenementen en activiteiten als we WorldPride mogen organiseren".
Tegelijkertijd hoopt Spee de Castillo Ruiz dat WorldPride zal helpen om anti-lhbti-geweld op de politieke agenda te krijgen in Nederland. De organisatie wil onder meer een verbod op lhbti-discriminatie in artikel 1 van de Grondwet verankeren en zogenoemde 'genezingstherapieën' en afwijzing van lhbti's in het onderwijs wettelijk verbieden.
De eerste WorldPride was in 2000, in Rome. Sindsdien wordt de wereldwijde versie van Pride eens in de paar jaar gehouden, steeds in een andere stad, zoals in Jeruzalem, Londen, Toronto, Madrid, New York en Kopenhagen-Malmö. In 2023 is Sydney aan de beurt. In oktober 2022 wordt bepaald of WorldPride in 2026 naar Amsterdam zal komen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft zaterdag op het Malieveld in Den Haag gesproken met enkele veteranen. De koning was daar voor Veteranendag, die dit jaar de 21e editie beleeft.
5 uur geledenLAURIANO (ANP) - De vondst van twee jonge verwaarloosde Nederlandse kinderen in een afgelegen boerderij ten noordoosten van Turijn heeft Italië diep geschokt. Media noemen de zes- en de negenjarige jongen "de spookbroers". Justitie heeft de kinderen naar een opvang gebracht en de ouders uit de ouderlijke macht ontzet. Er is een procedure gaande om ze in een pleeggezin onder te brengen en te laten adopteren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Schoof heeft op Veteranendag stilgestaan bij de taak die op de schouders van militairen ligt om de internationale veiligheid te waarborgen. Hij refereerde in zijn speech in de Koninklijke Schouwburg aan de recente NAVO-top.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat staatssecretaris Mariëlle Paul (Emancipatie) zaterdag niet meeloopt met de pridemars in Boedapest is "echt jammer", vindt lhbti+-belangenbehartiger COC Nederland. "Het was krachtiger geweest als ze dat wel had gedaan, zowel voor de symboliek als voor de veiligheid."
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Deze maand juni was de op een na warmste junimaand sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt wordt volgens Weeronline nu geschat op 18,3 graden. Alleen in juni 2023 was het met gemiddeld 19,4 graden warmer dan dit jaar. Normaal is het 16,5 graden in juni.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een tweede groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is vrijdagavond aangekomen op de luchthaven van Eindhoven. Dat meldt demissionair minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp op X. Het gaat om de voorlopig laatste repatriëringsvlucht.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister van Defensie Wim van Eekelen is afgelopen woensdag op 94-jarige leeftijd overleden, melden zijn nabestaanden vrijdag. VVD'er Van Eekelen was ook diplomaat, Tweede- en Eerste Kamerlid en staatssecretaris.
22 uur geleden