Amsterdam sluit pand na schietpartij en vondst explosief
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Halsema van Amsterdam heeft een avondwinkel en slijterij aan de Osdorper Ban per direct gesloten. De sluitingen zijn voor onbepaalde tijd. Halsema nam het besluit vanwege het "ernstige gevaar voor de openbare orde".
In de nacht van 25 op 26 september was er bij het pand een schietincident waarbij een man gewond raakte. Ook vond de politie een explosief bij de avondwinkel. Omwonenden zeiden tegen Amsterdamse media dat ze zeker tien schoten hadden gehoord.
De beide incidenten hebben volgens de gemeente de openbare orde en het veiligheidsgevoel in de omgeving van de beide panden ernstig aangetast. Vanwege de ernst van de feiten, besloot Halsema de avondwinkel en slijterij te sluiten.
Afgelopen dinsdag werd aan de Osdorper Ban een winkelpand beschoten. Of de twee incidenten iets met elkaar te maken hebben, kan de politie niet zeggen. Vorige maand werd ook al een winkel beschoten, die ligt op enkele kilometers van de Osdorper Ban. Deze kapperszaak aan de Slotermeerlaan werd later gesloten op last van Halsema.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
6 uur geleden