Amsterdam sluit drie wisselkantoren na explosies
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn op last van burgemeester Femke Halsema drie geldwisselkantoren gesloten. Het gaat om drie vestigingen van één bedrijf, een aan de Bijlmerdreef (Zuidoost), een op de Eerste van Swindenstraat (Oost) en een op de Jan Evertsenstraat (West).
Aanleiding voor de sluiting zijn explosies die zich in de nacht van dinsdag op woensdag tegelijkertijd bij de drie kantoren hebben voorgedaan. Bij een van de drie panden is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw een explosief afgegaan. Aan de bedrijfspanden is veel schade ontstaan. Ze moeten zes maanden dicht omdat gevreesd wordt voor herhaling en omdat er gevaar voor de openbare orde is.
Het gaat om vestigingen van geldwisselkantoor Suri-Change. Dat bedrijf kwam onlangs nog in het nieuws, omdat op 27 maart in Rotterdam, Barendrecht en Rhoon vijf personen werden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het op grote schaal ondergronds bankieren en het witwassen van crimineel geld, vermoedelijk afkomstig uit de cocaïnehandel. Het onderzoek richt zich op criminele geldstromen die via dit bedrijf zouden plaatsvinden, waarbij een van de verdachten gebruik zou hebben gemaakt van een crimineel financieel netwerk in Nederland, Slowakije en Suriname.
Cameratoezicht
Het bedrijf heeft acht vestigingen in Amsterdam. Die houdt de gemeente met camera's in de gaten.
Als blijkt dat er geen gevaar meer is, kan de sluiting van de drie wisselkantoren eerder worden opgeheven. Mocht het risico na zes maanden nog niet geweken zijn, dan kan de sluiting worden verlengd, zo meldt de gemeente.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Maatregelen tegen hitte in gebouwen en woningen moeten effectiever worden toegepast bij mensen die het nodig hebben en beter in beleid worden gevat. Dat signaleert onderzoeksfinancier voor de zorg ZonMw naar aanleiding van de hittegolf in juni. Toen werd voor het eerst code rood om hitte afgegeven door het KNMI.
34 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Tijdens het boerenprotest bij het provinciehuis in Leeuwarden wordt opgeroepen tot verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet, ziet een ANP-verslaggever. Een paar honderd demonstranten luisteren naar vertegenwoordigers van boerenactiegroepen die speechen op een podium. "Verzet je", riep Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force de aanwezigen toe. "Dit wordt onze laatste kans. De brief van Van Essen ruimt ons allemaal op. En dat laten we niet gebeuren."
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag nog een verdachte aangehouden in de omgeving van Overasselt na de schietpartij in de Gelderse plaats. Het totale aantal aangehouden verdachten komt daarmee uit op 35. De betrokkenheid van alle verdachten wordt verder onderzocht, meldt de politie.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden hoort op de slotdag van de inhoudelijke behandeling van de zaak over twee moorden in het Drentse Weiteveen nog een nieuwe getuige. De man werkt bij de Dienst Speciale Interventies (DSI) van de politie en wil verklaren over eerder gedrag van de slachtoffers Sam (44) en Ineke (38), die in januari 2024 in hun woonplaats Weiteveen zijn doodgeschoten.
2 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een man die woensdagochtend mogelijk een wapen bij zich had in het centrum van het Utrechtse Bunschoten-Spakenburg, is na een poging te vluchten met geweld door de politie aangehouden. Verschillende media schrijven dat de verdachte een bijl bij zich had, maar de politie wil hierover niets zeggen, omdat dit het onderzoek van de Rijksrecherche naar het optreden van agenten kan beïnvloeden.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53), tegen wie levenslang is geëist voor een dubbele moord in het Drentse Weiteveen in januari 2024, hebben woensdag een getuige meegebracht naar het gerechtshof. Het verzoek om deze nieuwe getuige te horen komt op de valreep van de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim tweehonderd voormalige bewindslieden, oud-ambassadeurs en ambtenaren vragen in een brief aan het kabinet om strengere maatregelen tegen Israël. Onder de ondertekenaars zijn Job Cohen, Ahmed Aboutaleb, Jozias van Aartsen, Wim Deetman en Joris Voorhoeve.
3 uur geleden