Amsterdam schiet huurders gemeentevastgoed te hulp
AMSTERDAM (ANP) - Huurders van vastgoed van de gemeente Amsterdam kunnen rekenen op extra steun. Wethouder Touria Meliani (Gemeentelijk Vastgoed) schrijft in een brief aan de gemeenteraad dat maatwerk wordt geboden aan bedrijven en instellingen die door de coronacrisis in de problemen zijn geraakt. Het gaat dan bijvoorbeeld om (gedeeltelijke) kwijtschelding van huur, meerjarige betalingsregelingen en rentevrije leningen.
Ook heeft het stadsbestuur ermee ingestemd dat - met terugwerkende kracht - geen reguliere huurverhogingen voor 2020 worden doorgevoerd. Daarmee loopt de gemeente 1,1 miljoen euro aan inkomsten mis.
"Door de coronacrisis zijn veel ondernemers en instellingen geconfronteerd met een directe terugval in inkomsten", zegt Meliani. "Zij raakten daardoor in de problemen met het betalen van de huur. De afgelopen weken heeft de gemeente veel gesprekken gevoerd met haar huurders en uit die gesprekken moeten we concluderen dat meer tegemoetkoming noodzakelijk is."
Ondernemers klaagden eerder in Het Parool dat de gemeente niet toeschietelijk was met het kwijtschelden van de huur van horecaondernemers en winkeliers die door de coronacrisis in de problemen komen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
11 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
20 uur geleden