Amsterdam schiet huurders gemeentevastgoed te hulp
AMSTERDAM (ANP) - Huurders van vastgoed van de gemeente Amsterdam kunnen rekenen op extra steun. Wethouder Touria Meliani (Gemeentelijk Vastgoed) schrijft in een brief aan de gemeenteraad dat maatwerk wordt geboden aan bedrijven en instellingen die door de coronacrisis in de problemen zijn geraakt. Het gaat dan bijvoorbeeld om (gedeeltelijke) kwijtschelding van huur, meerjarige betalingsregelingen en rentevrije leningen.
Ook heeft het stadsbestuur ermee ingestemd dat - met terugwerkende kracht - geen reguliere huurverhogingen voor 2020 worden doorgevoerd. Daarmee loopt de gemeente 1,1 miljoen euro aan inkomsten mis.
"Door de coronacrisis zijn veel ondernemers en instellingen geconfronteerd met een directe terugval in inkomsten", zegt Meliani. "Zij raakten daardoor in de problemen met het betalen van de huur. De afgelopen weken heeft de gemeente veel gesprekken gevoerd met haar huurders en uit die gesprekken moeten we concluderen dat meer tegemoetkoming noodzakelijk is."
Ondernemers klaagden eerder in Het Parool dat de gemeente niet toeschietelijk was met het kwijtschelden van de huur van horecaondernemers en winkeliers die door de coronacrisis in de problemen komen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
12 uur geleden