Amsterdam scherpt maatregel aan op drukke Noordermarkt
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam neemt dit weekend extra maatregelen op de Noordermarkt en omliggende straten in de Jordaan om te voorkomen dat er groepsvorming ontstaat. Afgehaald eten en drinken mag niet worden geconsumeerd in de eet- en drinkgelegenheid zelf of in de directe omgeving. Daarbij hoeft de horecaondernemer alleen daar erop toe te zien dat klanten zich aan de coronaregels houden, en niet langer binnen 25 meter rond de onderneming.
Bij een duidelijke niet-naleving van de regels kan tijdelijke sluiting van de horecaonderneming volgen. Er worden ook extra toezichthouders ingezet op de Noordermarkt om klanten aan te spreken die overlast veroorzaken of zich niet aan de regels houden. Vooral op de Noordermarkt en Westerstraat kwamen in de afgelopen weken te veel mensen bijeen, maar ook op andere markten en bij aangrenzende horecagelegenheden neemt de drukte toe.
"We zien dat sommige klanten het moeilijk vinden om zich aan de landelijke basisregels te houden", zegt burgemeester Femke Halsema. "Natuurlijk moeten ondernemers toezien op een ordelijk verloop direct rond hun zaak, maar ik vraag ook nadrukkelijk van klanten om niet samen te klonteren voor winkels en horeca met afgehaald eten en drinken. De horeca heeft het al moeilijk genoeg. Het is fijn als de horeca wat kan verdienen in deze lastige tijd en leuk dat er wat gezelligheid op straat ontstaat, maar we hebben samen de verantwoordelijkheid dit op een veilige manier te doen."
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden