Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied

Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam geldt niet langer als veiligheidsrisicogebied. De maatregel was ingesteld door burgemeester Femke Halsema in de nasleep van geweld en ongeregeldheden na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. In een veiligheidsrisicogebied kan de politie preventief fouilleren.

De Amsterdamse driehoek van burgemeester, politie en de hoofdofficier van justitie vindt het niet noodzakelijk om de maatregel te verlengen. "Er zijn op dit moment geen concrete aanleidingen om het veiligheidsrisicogebied in de hele stad van kracht te houden", staat in een verklaring.

Het instellen van zo'n gebied volgde op een eerder ingestelde noodverordening, inclusief een demonstratieverbod. Dat werd afgelopen donderdag al beëindigd omdat Halsema "het niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" achtte.

Terug naar normaal

"De demonstraties die sinds donderdag 12.00 uur hebben plaatsgevonden, zijn vreedzaam verlopen', aldus de verklaring. "Bovendien vindt de driehoek dat de situatie in de stad zo snel mogelijk terug moet naar normaal."

Rond de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv op 7 november was het onrustig in de hoofdstad. Zo trok een groep Maccabi-supporters een Palestijnse vlag van een gevel en werden Israëlische supporters en uitgaanspubliek slachtoffer van gewelddadige hit-and-run-acties door "kleine groepen relschoppers", viel te lezen in een feitenrelaas over de gebeurtenissen van de gemeente Amsterdam.

Zondag meldde de politie dat er 45 verdachten in beeld zijn in het onderzoek naar de gewelddadigheden rond de wedstrijd. De autoriteiten in Israël nemen daar van vierhonderd mensen een getuigenis af over de gebeurtenissen in Amsterdam, laat de Israëlische ambassade weten. Deze verklaringen zullen worden overhandigd aan de Nederlandse politie.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

3 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

5 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

5 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

5 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

6 uur geleden