Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam geldt niet langer als veiligheidsrisicogebied. De maatregel was ingesteld door burgemeester Femke Halsema in de nasleep van geweld en ongeregeldheden na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. In een veiligheidsrisicogebied kan de politie preventief fouilleren.
De Amsterdamse driehoek van burgemeester, politie en de hoofdofficier van justitie vindt het niet noodzakelijk om de maatregel te verlengen. "Er zijn op dit moment geen concrete aanleidingen om het veiligheidsrisicogebied in de hele stad van kracht te houden", staat in een verklaring.
Het instellen van zo'n gebied volgde op een eerder ingestelde noodverordening, inclusief een demonstratieverbod. Dat werd afgelopen donderdag al beëindigd omdat Halsema "het niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" achtte.
Terug naar normaal
"De demonstraties die sinds donderdag 12.00 uur hebben plaatsgevonden, zijn vreedzaam verlopen', aldus de verklaring. "Bovendien vindt de driehoek dat de situatie in de stad zo snel mogelijk terug moet naar normaal."
Rond de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv op 7 november was het onrustig in de hoofdstad. Zo trok een groep Maccabi-supporters een Palestijnse vlag van een gevel en werden Israëlische supporters en uitgaanspubliek slachtoffer van gewelddadige hit-and-run-acties door "kleine groepen relschoppers", viel te lezen in een feitenrelaas over de gebeurtenissen van de gemeente Amsterdam.
Zondag meldde de politie dat er 45 verdachten in beeld zijn in het onderzoek naar de gewelddadigheden rond de wedstrijd. De autoriteiten in Israël nemen daar van vierhonderd mensen een getuigenis af over de gebeurtenissen in Amsterdam, laat de Israëlische ambassade weten. Deze verklaringen zullen worden overhandigd aan de Nederlandse politie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
24 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
32 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
34 minuten geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
1 uur geledenPRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.
1 uur geleden