Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam geldt niet langer als veiligheidsrisicogebied. De maatregel was ingesteld door burgemeester Femke Halsema in de nasleep van geweld en ongeregeldheden na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. In een veiligheidsrisicogebied kan de politie preventief fouilleren.
De Amsterdamse driehoek van burgemeester, politie en de hoofdofficier van justitie vindt het niet noodzakelijk om de maatregel te verlengen. "Er zijn op dit moment geen concrete aanleidingen om het veiligheidsrisicogebied in de hele stad van kracht te houden", staat in een verklaring.
Het instellen van zo'n gebied volgde op een eerder ingestelde noodverordening, inclusief een demonstratieverbod. Dat werd afgelopen donderdag al beëindigd omdat Halsema "het niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" achtte.
Terug naar normaal
"De demonstraties die sinds donderdag 12.00 uur hebben plaatsgevonden, zijn vreedzaam verlopen', aldus de verklaring. "Bovendien vindt de driehoek dat de situatie in de stad zo snel mogelijk terug moet naar normaal."
Rond de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv op 7 november was het onrustig in de hoofdstad. Zo trok een groep Maccabi-supporters een Palestijnse vlag van een gevel en werden Israëlische supporters en uitgaanspubliek slachtoffer van gewelddadige hit-and-run-acties door "kleine groepen relschoppers", viel te lezen in een feitenrelaas over de gebeurtenissen van de gemeente Amsterdam.
Zondag meldde de politie dat er 45 verdachten in beeld zijn in het onderzoek naar de gewelddadigheden rond de wedstrijd. De autoriteiten in Israël nemen daar van vierhonderd mensen een getuigenis af over de gebeurtenissen in Amsterdam, laat de Israëlische ambassade weten. Deze verklaringen zullen worden overhandigd aan de Nederlandse politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
7 uur geledenWINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."
7 uur geleden