Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied

Amsterdam niet langer veiligheidsrisicogebied

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam geldt niet langer als veiligheidsrisicogebied. De maatregel was ingesteld door burgemeester Femke Halsema in de nasleep van geweld en ongeregeldheden na de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. In een veiligheidsrisicogebied kan de politie preventief fouilleren.

De Amsterdamse driehoek van burgemeester, politie en de hoofdofficier van justitie vindt het niet noodzakelijk om de maatregel te verlengen. "Er zijn op dit moment geen concrete aanleidingen om het veiligheidsrisicogebied in de hele stad van kracht te houden", staat in een verklaring.

Het instellen van zo'n gebied volgde op een eerder ingestelde noodverordening, inclusief een demonstratieverbod. Dat werd afgelopen donderdag al beëindigd omdat Halsema "het niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" achtte.

Terug naar normaal

"De demonstraties die sinds donderdag 12.00 uur hebben plaatsgevonden, zijn vreedzaam verlopen', aldus de verklaring. "Bovendien vindt de driehoek dat de situatie in de stad zo snel mogelijk terug moet naar normaal."

Rond de wedstrijd van Ajax tegen Maccabi Tel Aviv op 7 november was het onrustig in de hoofdstad. Zo trok een groep Maccabi-supporters een Palestijnse vlag van een gevel en werden Israëlische supporters en uitgaanspubliek slachtoffer van gewelddadige hit-and-run-acties door "kleine groepen relschoppers", viel te lezen in een feitenrelaas over de gebeurtenissen van de gemeente Amsterdam.

Zondag meldde de politie dat er 45 verdachten in beeld zijn in het onderzoek naar de gewelddadigheden rond de wedstrijd. De autoriteiten in Israël nemen daar van vierhonderd mensen een getuigenis af over de gebeurtenissen in Amsterdam, laat de Israëlische ambassade weten. Deze verklaringen zullen worden overhandigd aan de Nederlandse politie.

Meer uit Binnenland

Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

5 minuten geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

28 minuten geleden
Evenementen wijzen bezoekers op voorzorgsmaatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Wie dit weekend naar een evenement in de buitenlucht gaat, doet er goed aan zich voor te bereiden op de hitte. Organisaties roepen hun bezoekers op voldoende voorzorgsmaatregelen te treffen. Sinds donderdag is het Nationaal Hitteplan actief en geldt code geel voor het hele land, behalve voor de Wadden.

44 minuten geleden
Zuid-Holland: geen kerncentrales in Rotterdam zou verstandig zijn

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft nog geen formele bevestiging gekregen, maar gaat ervan uit dat de Maasvlakte is afgevallen als potentiële locatie voor twee kerncentrales. Gedeputeerde Arno Bonte (energie, PRO) las donderdag in de Volkskrant dat volgens hoogspanningsbeheerder TenneT de Groningse Eemshaven de enige locatie is waar het technisch en zonder enorme extra kosten mogelijk is om twee kerncentrales te bouwen.

1 uur geleden
Kamer wil rechtstreekse trein tussen Eindhoven en Brussel

DEN HAAG (ANP) - Tussen Eindhoven en Brussel moet een directe trein rijden, vindt de Tweede Kamer. Onder een motie die ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis woensdagavond indiende, staan genoeg andere fracties voor een meerderheid. Ze willen dat er daarnaast elk uur een tweede snelle trein tussen Rotterdam en Brussel rijdt.

3 uur geleden
Politie bevestigt vondst pijpbom bij azc in aanbouw in Nuenen

NUENEN (ANP) - Naast een vuurwerkmortier is er ook een pijpbom gevonden bij het azc in aanbouw in het Brabantse Nuenen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie donderdagmiddag aan het ANP. Het gebouw zou deze zomer klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen.

3 uur geleden
Financiën tast in het duister over identiteit en buit van hacker

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën heeft niet kunnen vaststellen wie verantwoordelijk was voor een digitale inbraak bij het departement op 19 maart. Er zijn waarschijnlijk gegevens buitgemaakt, maar welke precies is "naar verwachting niet te reconstrueren". Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden