Amsterdam Museum opent woensdag alsnog onderkomen in de Hermitage
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum opent woensdag alsnog zijn tijdelijk onderkomen in de Hermitage. Aanvankelijk zou de speciale vleugel met de collectie van het museum afgelopen zaterdag de deuren openen, maar de feestelijkheden werden afgeblazen vanwege de oorlog in Oekraïne.
Ook wilde het museum meer duidelijkheid over de banden van de Hermitage met het gelijknamige staatsmuseum in Sint-Petersburg. De Hermitage Amsterdam toonde kunst uit de collectie van het Russische museum, een van de grootste ter wereld.
Afgelopen donderdag werd bekend dat de Amsterdamse instelling breekt met het Russische museum. De expositie over de Russische avant-garde die er te zien was, is voortijdig stopgezet. De kunstwerken gaan op korte termijn terug naar Sint-Petersburg.
Het Amsterdam Museum, waarvan de huidige locatie de komende jaren wordt verbouwd, opent nu woensdagochtend om 10.00 uur het tijdelijk onderkomen, zonder feestelijk moment.
Naast de speciale vleugel is het Museum van de Geest, dat in hetzelfde pand is ondergebracht, open. De rest van de Hermitage is voorlopig dicht. Diverse musea hebben al hun hulp aangeboden om de Hermitage te helpen, liet de Museumvereniging eerder weten. Het museum draait volledig op eigen inkomsten, dus het is noodzakelijk snel een nieuwe invulling te vinden. Eerder lieten belangrijke sponsors van het museum als de VriendenLoterij en ABN AMRO weten het museum te blijven steunen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
18 uur geleden