Amsterdam maakt zich klaar voor reeks concerten Taylor Swift
AMSTERDAM (ANP) - Taylor Swift treedt na iets meer dan negen jaar weer op in Nederland. Vanaf donderdag staat de zangeres drie aaneengesloten avonden voor telkens zo'n 55.000 mensen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Het openbaar vervoer maakt extra stops. Fans die voor het beste plekje bij het podium alvast rond de ArenA willen kamperen, worden door de gemeente Amsterdam gewaarschuwd dat dit verboden is.
Het dak van het stadion zal tijdens de concerten dicht zijn, dus de gemeente zegt dat het zonder kaartje geen zin heeft om naar de ArenA te komen. Naast dat het verboden is, zal vliegen met een drone dan ook niets opleveren. "U hoort en ziet dus niks van Taylor Swift of het concert", waarschuwt Amsterdam.
Het concert van donderdag is de 110e show van Swifts veel bejubelde Eras Tour en de eerste sinds ze in juni 2015 voor het laatst Nederland aandeed. De zangeres stond toen eenmaal in de Ziggo Dome. De status van Swift is sindsdien totaal anders: ze is uitgegroeid tot de grootste artiest op aarde. De laatste platen van de 34-jarige zangeres braken elk record en bereikten bijna overal ter wereld de eerste plaats. Op Spotify heeft Swift bijna honderd miljoen maandelijkse luisteraars. Alleen The Weeknd heeft er nog net iets meer.
Om überhaupt kans te maken op het kopen van een kaart, moesten 'swifties' zich vorig jaar al inschrijven waarna een loting volgde, en dus waren fans afhankelijk van wat geluk. Bezoekers komen niet alleen van binnen Nederland naar de hoofdstad, maar bijvoorbeeld ook vanuit België. De Amerikaanse topartiest treedt daar niet op, reden dat vervoerder Flixbus rond de concertdagen een toename ziet van het aantal geboekte reizen vanuit Brussel.
Vanuit het Twentse Oldenzaal brengt een pendelbus na verschillende stops de fans naar de ArenA en naderhand weer terug naar huis. NS-treinen maken een extra stop bij het stadion, de Amsterdamse vervoerder GVB zet drie extra metro's in.
De in totaal 152 concerten leverden wereldwijd al meer dan een miljard dollar op. Steden die Swift aandoet, krijgen bovendien te maken met een flinke lokale economische boost. Analisten berekenden bijvoorbeeld dat alleen al de concerten in Londen de Britse economie 1 miljard pond opleverden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiënt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Scholieren ventileren dit jaar flink wat klachten over de examens, constateert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De Eindexamenklachtenlijn ontving tot nu toe 165.000 klachten, terwijl de centraal schriftelijke eindexamens woensdag pas vier dagen onderweg zijn. Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd.
9 minuten geledenALMERE (ANP) - Het vorige week door brand getroffen datacenter in Almere heeft woensdag een tijdelijke stroomvoorziening ingeschakeld. Gedupeerde klanten kunnen nu gefaseerd hun ICT-systemen weer gaan opstarten, meldt eigenaar NorthC van het datacenter.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De NVWA heeft in een week tijd op twee locaties bijna 220.000 vapes in beslag genomen. Ook zijn daar ruim 50.000 doosjes met nicotinezakjes aangetroffen. In zo'n zakje zit een poeder met nicotine en een smaakje. Dat wordt doorgaans onder de bovenlip gestopt waarbij de nicotine door het slijmvlies wordt opgenomen. Inspecteurs vonden de verboden producten in een bedrijf in Zuid-Holland en in een Noord-Brabantse opslag. De vapes en zakjes worden vernietigd en dat moeten de eigenaren zelf betalen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
1 uur geleden