Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam loopt ondanks regen uit voor 26e Canal Parade

Amsterdam loopt ondanks regen uit voor 26e Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is zaterdag uitgelopen voor de 26e Canal Parade. Het is druk langs de Amsterdamse grachten, vooral langs de Prinsengracht richting de Vijzelstraat en de Leidsestraat, ondanks de regen die af en toe de kop opsteekt.

Naarmate de bootparade vordert, neemt de drukte in de stad toe. Het publiek is uitgedost met pridevlaggen, glitterkleren, hoedjes en sjaals. De toeschouwers zijn goed voorbereid op de regen, met onder meer regenjassen, poncho's en paraplu's. Ze staan langs de kant te dansen of zitten op stoeltjes, balkons en daken. Ook zijn er partytenten opgezet waaronder geschuild kan worden. Op de grachten zelf is het eveneens druk met boten die kort achter elkaar varen en waarop fanatiek wordt gedanst.

De botenparade is onderdeel van de tweeweekse Queer & Pride. Alle boten doen op hun eigen manier mee aan het thema #YouAreIncluded en worden vooropgegaan door een boot van de Trans Pride commissie. Dit jaar doen onder meer twee Surinaamse boten mee, in het kader van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden. Een van de boten is verzorgd door de Surinaamse singer-songwriter Jeangu Macrooy. Een andere primeur is de boot van ARTIS. De Amsterdamse dierentuin wil met de boot versierd met allerlei planten en bloemen duidelijk maken dat queer natuurlijk is.

Canal Parade is live te volgen op NPO1.

Meer uit Binnenland

Zaterdagmiddag Iraanse demonstratie tegen regime op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Iraniërs verzamelen zich zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Dat gebeurt naar aanleiding van de recente aanvallen op het land door Israël en de Verenigde Staten en na de aanhoudende gewelddadigheden en executies van het regime tegen het eigen volk. De Iraanse Nastaran Beik Pourian is ook onderweg en wil "de stem van de Iraanse mensen" laten horen.

38 minuten geleden
Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

4 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

4 uur geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

5 uur geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

5 uur geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

6 uur geleden