Amsterdam loopt ondanks regen uit voor 26e Canal Parade
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is zaterdag uitgelopen voor de 26e Canal Parade. Het is druk langs de Amsterdamse grachten, vooral langs de Prinsengracht richting de Vijzelstraat en de Leidsestraat, ondanks de regen die af en toe de kop opsteekt.
Naarmate de bootparade vordert, neemt de drukte in de stad toe. Het publiek is uitgedost met pridevlaggen, glitterkleren, hoedjes en sjaals. De toeschouwers zijn goed voorbereid op de regen, met onder meer regenjassen, poncho's en paraplu's. Ze staan langs de kant te dansen of zitten op stoeltjes, balkons en daken. Ook zijn er partytenten opgezet waaronder geschuild kan worden. Op de grachten zelf is het eveneens druk met boten die kort achter elkaar varen en waarop fanatiek wordt gedanst.
De botenparade is onderdeel van de tweeweekse Queer & Pride. Alle boten doen op hun eigen manier mee aan het thema #YouAreIncluded en worden vooropgegaan door een boot van de Trans Pride commissie. Dit jaar doen onder meer twee Surinaamse boten mee, in het kader van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden. Een van de boten is verzorgd door de Surinaamse singer-songwriter Jeangu Macrooy. Een andere primeur is de boot van ARTIS. De Amsterdamse dierentuin wil met de boot versierd met allerlei planten en bloemen duidelijk maken dat queer natuurlijk is.
Canal Parade is live te volgen op NPO1.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
29 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geleden