Amsterdam krijgt grootste skatepark van Nederland
AMSTERDAM (ANP) - In de nieuwbouwwijk Zeeburgereiland in Amsterdam-Oost opent vrijdag het grootste skatepark van Nederland. De betongesmeerde baan van 3100 vierkante meter komt er op initiatief van de skatescene. Een feestelijke opening kan door de coronacrisis niet doorgaan, maar vanaf vrijdag kan iedereen er gebruik van maken.
Het skatepark, waar ook speeltoestellen, een trimbaan en vanaf volgend jaar sportvelden te vinden zijn, bestaat uit onderdelen in verschillende moeilijkheidsgraden en is daardoor geschikt voor beginners en gevorderden. Volgens sportwethouder Simone Kukenheim worden zogeheten urban sports steeds populairder onder jongeren. "Het mooie is dat het hierbij niet alleen gaat om het spel en het bewegen maar ook om de lifestyle eromheen. Daarnaast is het heel laagdrempelig: je hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Je kunt het vrijwel overal beoefenen - op straten, pleinen, in parken: de stad is je podium. En nu dus ook in onze nieuwe Urban Sport Zone, de grootste van Nederland."
De gemeente roept de gebruikers wel op zich te houden aan de coronamaatregelen en drukte te vermijden. Op drukke tijden is er een beheerder die een oogje in het zeil houdt.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
8 uur geleden