Amsterdam krijgt grootste skatepark van Nederland
AMSTERDAM (ANP) - In de nieuwbouwwijk Zeeburgereiland in Amsterdam-Oost opent vrijdag het grootste skatepark van Nederland. De betongesmeerde baan van 3100 vierkante meter komt er op initiatief van de skatescene. Een feestelijke opening kan door de coronacrisis niet doorgaan, maar vanaf vrijdag kan iedereen er gebruik van maken.
Het skatepark, waar ook speeltoestellen, een trimbaan en vanaf volgend jaar sportvelden te vinden zijn, bestaat uit onderdelen in verschillende moeilijkheidsgraden en is daardoor geschikt voor beginners en gevorderden. Volgens sportwethouder Simone Kukenheim worden zogeheten urban sports steeds populairder onder jongeren. "Het mooie is dat het hierbij niet alleen gaat om het spel en het bewegen maar ook om de lifestyle eromheen. Daarnaast is het heel laagdrempelig: je hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Je kunt het vrijwel overal beoefenen - op straten, pleinen, in parken: de stad is je podium. En nu dus ook in onze nieuwe Urban Sport Zone, de grootste van Nederland."
De gemeente roept de gebruikers wel op zich te houden aan de coronamaatregelen en drukte te vermijden. Op drukke tijden is er een beheerder die een oogje in het zeil houdt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
12 uur geleden