Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam krijgt grootste skatepark van Nederland

Amsterdam krijgt grootste skatepark van Nederland

AMSTERDAM (ANP) - In de nieuwbouwwijk Zeeburgereiland in Amsterdam-Oost opent vrijdag het grootste skatepark van Nederland. De betongesmeerde baan van 3100 vierkante meter komt er op initiatief van de skatescene. Een feestelijke opening kan door de coronacrisis niet doorgaan, maar vanaf vrijdag kan iedereen er gebruik van maken.

Het skatepark, waar ook speeltoestellen, een trimbaan en vanaf volgend jaar sportvelden te vinden zijn, bestaat uit onderdelen in verschillende moeilijkheidsgraden en is daardoor geschikt voor beginners en gevorderden. Volgens sportwethouder Simone Kukenheim worden zogeheten urban sports steeds populairder onder jongeren. "Het mooie is dat het hierbij niet alleen gaat om het spel en het bewegen maar ook om de lifestyle eromheen. Daarnaast is het heel laagdrempelig: je hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Je kunt het vrijwel overal beoefenen - op straten, pleinen, in parken: de stad is je podium. En nu dus ook in onze nieuwe Urban Sport Zone, de grootste van Nederland."

De gemeente roept de gebruikers wel op zich te houden aan de coronamaatregelen en drukte te vermijden. Op drukke tijden is er een beheerder die een oogje in het zeil houdt.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

16 minuten geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

43 minuten geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

3 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

3 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

3 uur geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

6 uur geleden