Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam komt met hotelstop in grootste deel van de stad

Amsterdam komt met hotelstop in grootste deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadsbestuur voert in het grootste deel van de stad een hotelstop in. De hoofdstad heeft volgens wethouder Victor Everhardt (Economische Zaken) in de meeste buurten al genoeg hotels. "Nieuwe hotels voegen hier niets toe voor de Amsterdammers."

De gemeente wees in 2017 al een flink deel van de stad aan waar geen nieuwe hotels meer welkom zijn. Dat is nu uitgebreid naar bijna alle wijken. Tot nu toe kon Amsterdam echter geen hotels tegenhouden als in de bestemmingsplannen nog hotelrechten zaten. Daardoor stonden er sinds 2017 toch nog zo'n 2400 hotelkamers gepland.

Volgens Everhardt zet de gemeente nu erfpachtcontracten in om de komst van nieuwe hotels tegen te gaan. Als een pand een nieuwe bestemming krijgt, moet de eigenaar namelijk eerst langs het erfpachtloket om de afspraken hierover aan te passen. De gemeente verleende eerder nog wel toestemming voor hotels als daar ruimte voor was in het bestemmingsplan, maar kan nu in het belang van de leefbaarheid ervoor kiezen niet meer mee te werken.

Meerwaarde

Nieuwe hotels zijn alleen nog mogelijk op plekken waar ze een meerwaarde kunnen hebben voor de buurt, zoals in wijken in ontwikkeling. Daarnaast moet het concept uniek zijn en voldoen aan strenge eisen op het gebied van buurtbetrokkenheid, duurzaamheid en sociaal ondernemerschap.

Amsterdam telt 533 hotels, met in totaal zo'n 40.000 hotelkamers.

Meer uit Binnenland

Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

2 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

4 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

4 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

4 uur geleden
Politieonderzoek Overasselt gaat ook zondag weer verder

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek in Overasselt na het grove geweld eerder deze week is zondag weer hervat. "We treffen nog steeds voorwerpen aan die bij het incident horen", meldt de politie. Om wat voor voorwerpen het gaat, maakt de politie niet bekend.

5 uur geleden
Yeşilgöz staat op Indië-herdenking stil bij Molukse veteranen

ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.

23 uur geleden
Van Zanen: druk op ICC zou ons allemaal zorgen moeten baren

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).

1 dag geleden