Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam komt met hotelstop in grootste deel van de stad

Amsterdam komt met hotelstop in grootste deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadsbestuur voert in het grootste deel van de stad een hotelstop in. De hoofdstad heeft volgens wethouder Victor Everhardt (Economische Zaken) in de meeste buurten al genoeg hotels. "Nieuwe hotels voegen hier niets toe voor de Amsterdammers."

De gemeente wees in 2017 al een flink deel van de stad aan waar geen nieuwe hotels meer welkom zijn. Dat is nu uitgebreid naar bijna alle wijken. Tot nu toe kon Amsterdam echter geen hotels tegenhouden als in de bestemmingsplannen nog hotelrechten zaten. Daardoor stonden er sinds 2017 toch nog zo'n 2400 hotelkamers gepland.

Volgens Everhardt zet de gemeente nu erfpachtcontracten in om de komst van nieuwe hotels tegen te gaan. Als een pand een nieuwe bestemming krijgt, moet de eigenaar namelijk eerst langs het erfpachtloket om de afspraken hierover aan te passen. De gemeente verleende eerder nog wel toestemming voor hotels als daar ruimte voor was in het bestemmingsplan, maar kan nu in het belang van de leefbaarheid ervoor kiezen niet meer mee te werken.

Meerwaarde

Nieuwe hotels zijn alleen nog mogelijk op plekken waar ze een meerwaarde kunnen hebben voor de buurt, zoals in wijken in ontwikkeling. Daarnaast moet het concept uniek zijn en voldoen aan strenge eisen op het gebied van buurtbetrokkenheid, duurzaamheid en sociaal ondernemerschap.

Amsterdam telt 533 hotels, met in totaal zo'n 40.000 hotelkamers.

Meer uit Binnenland

Zeker drie Nederlanders vermist in overstromingsgebied Nepal

DEN HAAG (ANP) - In het overstromingsgebied in Nepal zijn zeker drie Nederlanders vermist, meldt minister Tom Berendsen. "We doen er alles aan om contact te leggen en informatie te vergaren met onze mensen ter plekke daar."

12 minuten geleden
Koningspaar en Beatrix 'intens bedroefd' door overlijden Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn "intens bedroefd" door het overlijden van de Noorse koning Harald. Dat laten zij weten in een gezamenlijke reactie. "De herinnering aan de bijzondere vriendschap met hem bewaren wij in ons hart."

47 minuten geleden
Rechtbank legt levenslang op aan verdachte genocide Rwanda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft vrijdag de 66-jarige Eugène N. veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij de genocide in Rwanda in 1994. Volgens de rechtbank is bewezen dat N. heeft meegedaan aan de moordpartij in een stadion, waarbij naar schatting 3000 Tutsi's werden afgeslacht.

50 minuten geleden
Maansverduistering vooral in westen goed te zien

HOUTEN (ANP) - De gedeeltelijke maansverduistering is vrijdagochtend in een groot deel van Nederland te zien geweest. Volgens Weeronline was het vooral in het westen en zuidwesten van het land onbewolkt genoeg.

3 uur geleden
Ook vrijdagmiddag code geel vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook vrijdagmiddag moet bijna heel Nederland rekening houden met onweer. Het KNMI heeft voor alle provincies code geel afgegeven.

11 uur geleden
Tweede rechtbank gaat door met dwangsommen in toeslagenzaken

ARNHEM (ANP) - Na de rechtbank Midden-Nederland gaat ook de rechtbank Gelderland door met dwangsommen opleggen aan de Dienst Toeslagen. De Raad van State had in juni bepaald dat de dienst is vastgelopen, en dat dwangsommen opleggen niet effectief was. De rechtbanken zijn echter van mening dat zonder dwangsom gedupeerde ouders die al langer dan de vastgestelde termijn op een besluit wachten, geen mogelijkheid hebben om te zorgen dat de dienst toch tot een besluit komt.

16 uur geleden
Advocaat Knoops: Zaak Mladić laat diepe sporen na

DEN HAAG (ANP) - Het strafproces van Ratko Mladić was een historische strafzaak, zegt advocaat Geert-Jan Knoops in reactie op het overlijden van de Bosnisch-Servische legerleider. Knoops was advocaat van Thom Karremans, de commandant van de Nederlandse Dutchbat-militairen die niet konden voorkomen dat troepen van Mladić in Srebrenica genocide pleegden. Ook heeft hij aan zaken gewerkt die voor het Joegoslavië-tribunaal kwamen.

16 uur geleden