Amsterdam komt met hotelstop in grootste deel van de stad
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadsbestuur voert in het grootste deel van de stad een hotelstop in. De hoofdstad heeft volgens wethouder Victor Everhardt (Economische Zaken) in de meeste buurten al genoeg hotels. "Nieuwe hotels voegen hier niets toe voor de Amsterdammers."
De gemeente wees in 2017 al een flink deel van de stad aan waar geen nieuwe hotels meer welkom zijn. Dat is nu uitgebreid naar bijna alle wijken. Tot nu toe kon Amsterdam echter geen hotels tegenhouden als in de bestemmingsplannen nog hotelrechten zaten. Daardoor stonden er sinds 2017 toch nog zo'n 2400 hotelkamers gepland.
Volgens Everhardt zet de gemeente nu erfpachtcontracten in om de komst van nieuwe hotels tegen te gaan. Als een pand een nieuwe bestemming krijgt, moet de eigenaar namelijk eerst langs het erfpachtloket om de afspraken hierover aan te passen. De gemeente verleende eerder nog wel toestemming voor hotels als daar ruimte voor was in het bestemmingsplan, maar kan nu in het belang van de leefbaarheid ervoor kiezen niet meer mee te werken.
Meerwaarde
Nieuwe hotels zijn alleen nog mogelijk op plekken waar ze een meerwaarde kunnen hebben voor de buurt, zoals in wijken in ontwikkeling. Daarnaast moet het concept uniek zijn en voldoen aan strenge eisen op het gebied van buurtbetrokkenheid, duurzaamheid en sociaal ondernemerschap.
Amsterdam telt 533 hotels, met in totaal zo'n 40.000 hotelkamers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
10 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
10 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
12 uur geleden