Amsterdam komt met 'garantieknop' voor terugkeer in bijstand
AMSTERDAM (ANP) - Mensen die in de bijstand hebben gezeten en daarna weer aan het werk zijn gegaan, krijgen in Amsterdam de garantie dat ze gemakkelijker terug kunnen keren in de bijstand. Die zogenoemde garantieknop moet voor meer financiële zekerheid zorgen bij mensen die de bijstand in- of uitstromen, zo meldt de gemeente woensdag.
Volgens wethouder Rutger Groot Wassink (Sociale Zaken) zijn de Nederlandse regels voor mensen in de bijstand te rigide. "Zij ervaren vaak een drempel om aan het werk te gaan. Dit heeft te maken met de onduidelijkheid over de effecten die dit heeft op hun inkomen, door bijvoorbeeld het wegvallen van toeslagen."
Wanneer mensen onverhoopt weer een beroep moeten doen op de bijstand, omdat werk niet was uitgepakt zoals gehoopt, kan het nu nog een tijd duren voordat de uitkering weer wordt toegekend. Met de garantieknop kunnen Amsterdammers van wie binnen zes maanden het arbeidscontract wordt verbroken, direct terugkeren in de bijstand, onder meer omdat ze minder gegevens hoeven aan te dragen.
Ook is de gemeente een proef begonnen waarbij daklozen sneller bijstand kunnen krijgen, om zo grotere (financiële) problemen te voorkomen. In de proef wordt de aanvraag van bijstand binnen 24 uur beoordeeld, en bij toekenning wordt het geld binnen 24 uur uitgekeerd. Waarschijnlijk doen tussen de tweehonderd en driehonderd dakloze Amsterdammers mee aan het experiment. Zij worden zes maanden gevolgd, om te kijken wat de effecten zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies vinden dat de vrijdag gepresenteerde plannen van de Haagse coalitie hoop en kansen bieden voor de regio's. Ina Adema en Arthur van Dijk, commissaris van de Koning in Noord-Brabant en Noord-Holland, zijn blij dat D66, CDA en VVD aangeven dat ze willen optrekken met gemeenten en provincies. Zij denken dat daardoor zaken als woningbouw, stikstofproblemen, economie en natuurherstel kunnen worden aangepakt. "Het is goed dat Nederland weer vooruit kan", vindt Adema.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De regioburgemeesters, een overleg van burgemeesters over veiligheid, zijn "enorm blij" dat de nieuwe coalitie "fors investeert met 512 miljoen euro structureel in de rechtsstaat en de politie", meldt het collectief in reactie op de kabinetsplannen.
5 uur geleden