Amsterdam geeft duizend laptops en wifi aan kwetsbare inwoners
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt duizend opgeknapte laptops en draadloos internet beschikbaar aan inwoners die het contact met de buitenwereld dreigen kwijt te raken als gevolg van de corona-uitbraak en de beperkende maatregelen vanuit de overheid. Onder andere eenzame ouderen en statushouders met een minimuminkomen komen in aanmerking voor de laptops en wifi.
"Door de maatregelen die zijn getroffen tegen het coronavirus is er een grote behoefte ontstaan aan digitale verbondenheid", schrijft het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. "Juist nu we allemaal zo veel mogelijk thuis moeten blijven, wordt zichtbaar dat niet iedereen toegang heeft tot internet."
De laptops en wifi-hotspots worden verstrekt door maatschappelijke organisaties in de hoofdstad die in contact staan met mensen met een laag inkomen, waaronder Cybersoek. Die organisatie is er met name op gericht Amsterdammers te helpen met het opdoen van digitale vaardigheden. Eerder deze week liet de gemeente weten 3000 nieuwe laptops te gaan verstrekken aan kinderen uit minima-gezinnen die geen onlineonderwijs kunnen volgen omdat zij geen laptop of internet hebben.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
14 uur geleden