Amsterdam gaat straatdealers harder aanpakken
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat harder optreden tegen straatdealers. Burgemeester Femke Halsema neemt samen met de politie en het Openbaar Ministerie een aantal maatregelen die de aantrekkingskracht van de binnenstad op jonge drugsdealers moet verminderen.
Zo komt er onder meer een gebiedsverbod voor dealers die zich 'hinderlijk ophouden bij gebouwen', waardoor de politie effectiever en sneller kan optreden. Ook moeten verdachten in de toekomst sneller voor de rechter verschijnen door een slimmere en gerichtere inzet via het strafrecht. Daarnaast komt er een test waarbij kwetsbare overlastplegers een zorg- of hulpaanbod krijgen.
In de binnenstad komt een campagne die bezoekers, met name feesttoeristen, moet stimuleren om straatdealers te vermijden. Ook worden bewoners en ondernemers met een campagne aangespoord om overlast van straatdealers te melden. De politie en gemeente gaan vervolgens meer samenwerken om die meldingen beter op te volgen. Verder worden vanaf de zomer straatcoaches ingezet.
Problemen verergerd
Volgens politie, bewoners, ondernemers en sekswerkers in de hoofdstad zijn de problemen rondom straathandel de laatste twee jaar verergerd, met als pieken de periodes dat er veel feesttoeristen in de binnenstad zijn. De nieuwe aanpak geldt in eerste instantie voor de Burgwallen Oude- en Nieuwezijde, de uitgaanspleinen en de tussenliggende gebieden. Na de zomer wordt een tweede deel van de nieuwe aanpak gepresenteerd.
De Amsterdamse driehoek sprak begin dit jaar het voornemen uit buitenlandse toeristen op termijn niet langer welkom te heten in coffeeshops, met als doel de cannabismarkt beheersbaarder te maken. De eerste resultaten van een aantal onderzoeken naar de effecten van dit zogenoemde ingezetenencriterium worden voor de zomer verwacht.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
2 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
2 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
4 uur geleden