Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam gaat miljoenen investeren in aanpak schoolveiligheid

Amsterdam gaat miljoenen investeren in aanpak schoolveiligheid

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam investeert de komende jaren bijna 4,5 miljoen euro in de verbetering de van veiligheid op Amsterdamse scholen. Dat schrijven burgemeester Femke Halsema en wethouders Marjolein Moorman (Onderwijs) en Sofyan Mbarki (MBO & Jongerenwerk) vrijdag in een brief. Met het geld komt de gemeente tegemoet aan de groeiende vraag van scholen naar ondersteuning bij veiligheidsvraagstukken.

Volgens de gemeente is er momenteel "sprake van een verharding van de samenleving en verharding en verjonging van de jeugdcriminaliteit", die via de straat en andere leefwerelden van jongeren de scholen binnenkomen. Dat leidt op scholen en mbo-instellingen tot problemen. "In de meest heftige gevallen gaat het om het dragen van (steek)wapens, ronselen van leerlingen voor (drugsgerelateerde) criminele activiteiten, en meidenproblematiek (als seksuele uitbuiting)", schrijven de bestuurders.

"Scholen horen een veilige, fijne plaats te zijn voor leerlingen en onderwijspersoneel", aldus Moorman. "2,5 jaar geleden zijn we gestart met het programma schoolveiligheid omdat we zagen dat verharding op straat ook de scholen binnensloop. Met het programma schoolveiligheid helpen we schoolteams om de leeromgeving zo veilig mogelijk te houden. Dat heeft afgelopen jaren goed gewerkt en daarom intensiveren we onze inzet."

Er wordt onder meer ingezet op extra aanwezigheid van zogeheten straatcoaches bij en rond scholen. Verder wordt het zogeheten Operationeel Team Schoolveiligheid (OTSV) ook beschikbaar voor basisscholen. Dit team is eerder al opgericht om middelbare scholen en mbo's te helpen met veiligheidsproblemen. Verder wil de gemeente ook trainingen aanbieden aan onderwijsprofessionals, zodat zij signalen van veiligheidsproblematiek kunnen herkennen en waar nodig hulp kunnen inschakelen.

Basisschool De Notenkraker in Amsterdam-Zuid bleef eind mei dicht omdat er een dreigement was binnengekomen via Snapchat. De week ervoor besloot de middelbare school Spinoza20first in Amsterdam-Oost de deuren dicht te doen vanwege een bedreiging. Daarvoor werd toen een minderjarige Amsterdammer aangehouden. Eind vorige maand meldde de Amsterdamse driehoek (burgemeester, Openbaar Ministerie en politie) dat bijna twintig scholen een onlinebedreiging hadden gekregen, maar dat er geen aanwijzingen waren van een "reële dreiging".

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

11 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

15 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

16 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

16 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

17 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

18 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

19 uur geleden