'Amsterdam favoriete stad voor hotelexploitanten in Benelux'
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam blijft de favoriete stad voor hotelexploitanten in de Benelux, ondanks de harde klappen voor de hotelsector door de coronapandemie en de lockdowns. Dat zegt de internationale vastgoedadviseur Cushman & Wakefield.
Volgens Cushman & Wakefield is Nederland de meest aantrekkelijke hotelmarkt in de Benelux met zes steden in de top 10 en Amsterdam, Den Haag en Rotterdam in de top 3. De belangrijkste Belgische steden op de ranglijst zijn Brussel, Antwerpen en Brugge.
Amsterdam behoort binnen Europa wel tot de hardst geraakte markten door corona. De omzet per beschikbare kamer kelderde in 2020 met 79 procent door de beperkende maatregelen tegen de virusuitbraak. Hotelexploitanten zijn nog altijd wel positief over marktherstel van Amsterdam omdat de stad minder afhankelijk is van langeafstandsmarkten, zegt Cushman & Wakefield. Ongeveer 80 procent van de overnachtingen in de hoofdstad wordt gerealiseerd door reizigers uit Europese landen en Nederland.
De meerderheid van de hotelexploitanten verwacht herstel van de hotelmarkt in de hoofdsteden van de Benelux vanaf 2023, met een mogelijk herstel vanaf 2022 van de grote regionale steden.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden