Amsterdam compenseert 2000 huishoudens voor hoge kosten warmtenet
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam trekt 4 miljoen euro uit om ruim 2000 huishoudens die aangesloten zijn op het warmtenet te compenseren voor de hoge kosten. Veel bewoners zaten de afgelopen maanden in onzekerheid omdat de energiekosten veel hoger uitvielen dan toen ze nog op het gasnet zaten.
De afgelopen jaren zijn meerdere woningen van woningcorporaties op het warmtenet aangesloten. Begin dit jaar verhoogden energieleverancier Vattenfall en Westpoort Warmte de tarieven, terwijl was toegezegd dat de kosten niet zouden stijgen. "De verhoging van de tarieven was voor hen dan ook een onaangename verrassing", aldus de gemeente.
Om de kosten te dekken, komt de gemeente nu over de brug met compensatie. De regeling loopt tot en met 2032. Naast de 4 miljoen euro leggen de corporaties "een fors bedrag" bij.
Sociale huurwoning
De bewoners van een sociale huurwoning die in aanmerking komen voor de vergoeding, krijgen binnen enkele weken een persoonlijk bericht van hun woningcorporatie en de gemeente. Hoe hoog de vergoeding per huishouden is, is nog niet duidelijk. Dit kan per wooncomplex verschillen, aldus de gemeente.
Hoewel nu 2000 huishoudens geholpen worden, zijn er meer bewoners die geraakt worden door de hoge tarieven. De vergoeding is dus geen structurele oplossing, benadrukt de gemeente, die vindt dat er sprake is van een landelijk probleem. "Het Rijk zal dan ook met een structurele oplossing moeten komen. De gemeente en Amsterdamse corporaties zullen het Rijk hier dringend op blijven aanspreken."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
39 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
11 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
20 uur geleden