Amsterdam compenseert 2000 huishoudens voor hoge kosten warmtenet
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam trekt 4 miljoen euro uit om ruim 2000 huishoudens die aangesloten zijn op het warmtenet te compenseren voor de hoge kosten. Veel bewoners zaten de afgelopen maanden in onzekerheid omdat de energiekosten veel hoger uitvielen dan toen ze nog op het gasnet zaten.
De afgelopen jaren zijn meerdere woningen van woningcorporaties op het warmtenet aangesloten. Begin dit jaar verhoogden energieleverancier Vattenfall en Westpoort Warmte de tarieven, terwijl was toegezegd dat de kosten niet zouden stijgen. "De verhoging van de tarieven was voor hen dan ook een onaangename verrassing", aldus de gemeente.
Om de kosten te dekken, komt de gemeente nu over de brug met compensatie. De regeling loopt tot en met 2032. Naast de 4 miljoen euro leggen de corporaties "een fors bedrag" bij.
Sociale huurwoning
De bewoners van een sociale huurwoning die in aanmerking komen voor de vergoeding, krijgen binnen enkele weken een persoonlijk bericht van hun woningcorporatie en de gemeente. Hoe hoog de vergoeding per huishouden is, is nog niet duidelijk. Dit kan per wooncomplex verschillen, aldus de gemeente.
Hoewel nu 2000 huishoudens geholpen worden, zijn er meer bewoners die geraakt worden door de hoge tarieven. De vergoeding is dus geen structurele oplossing, benadrukt de gemeente, die vindt dat er sprake is van een landelijk probleem. "Het Rijk zal dan ook met een structurele oplossing moeten komen. De gemeente en Amsterdamse corporaties zullen het Rijk hier dringend op blijven aanspreken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern", zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder enkele van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
21 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
9 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
11 uur geleden