Amsterdam Centraal versierd voor Pride Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Station Amsterdam Centraal hult zich vrijdag alvast in regenboogkleuren voor Pride Amsterdam. Vanaf zaterdag, de dag waarop het negendaagse festival van start gaat, zal ook een Pride-vlag op het dak van het station staan. Gedurende Pride Amsterdam wordt aandacht gevraagd voor de emancipatie en acceptatie van de lhbtiq+-gemeenschap.
"Alle mensen die werkzaam zijn op het station hebben een keycord ontvangen in regenboogkleuren met de tekst dat iedereen welkom is en zichzelf mag zijn op ons Amsterdam Centraal. We zijn trots op de diversiteit van alle mensen die hier dagelijks samenkomen: reizigers, bezoekers, collega's en anderen die werkzaam zijn op het station. En dat dragen we graag uit", schrijft het station op de website.
Mededelingen worden in acht verschillende talen gebracht op digitale borden, zodat ook internationale reizigers die kunnen lezen. Verder komt er een Progress Pride-vlag in de monumentale hal boven de entree te hangen, die bovendien ook op de digitale schermen bij de entrees van de IJ- en Amstelpassage wordt afgebeeld. Daarnaast wordt de achterwand van de piano voorzien van welkomstteksten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gaat nog "ruime tijd" duren voordat de achterstanden bij het Openbaar Ministerie (OM) ontstaan door de hack in 2025 zijn weggewerkt. In het eindrapport van de commissie onder leiding van Jaap Smit staat dat er ook nog veel preventief werk moet worden gedaan om "brandveilig" te worden.
22 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - In de eerste week van oktober is in Nederland een persoon overleden na besmet te zijn geraakt met het westnijlvirus. Volgens de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zijn er tussen 1 en 7 oktober ook drie nieuwe patiënten met het westnijlvirus gemeld. In totaal is dit jaar bij 59 mensen het westnijlvirus vastgesteld, tien van hen zijn overleden.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard trekt vanaf 2028 jaarlijks 5 miljoen euro uit voor de aanpak van Amerikaanse rivierkreeften. Het schap zet het geld in voor maatregelen die het watersysteem beter bestand maken tegen rivierkreeften en het wegvangen van de dieren.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Kassa blijft bestaan, maar niet als wekelijks televisieprogramma. Het consumentenprogramma maakt na het huidige seizoen op televisie online een doorstart. Presentatrice Amber Kortzorg heeft donderdag een bericht hierover van het AD bevestigd. De redactie is donderdag ingelicht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben een plan gemaakt waarmee ze verwachten begin volgend jaar weer vergunningen te kunnen verlenen aan havenbedrijven. Ze nemen maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het westelijk havengebied te verbeteren. Het kabinet heeft hiervoor vorig jaar al 50 miljoen euro gereserveerd. Zo moet de populatie konijnen in de duinen flink omhoog, omdat die dieren daar volgens experts voor de benodigde "dynamiek" zorgen.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kinderrechtenorganisaties willen permanente wetgeving om onlinekindermisbruik beter te bestrijden. Volgens Defence for Children, Terre des Hommes, Free a Girl en International Justice Mission is het op dit moment niet goed geregeld. Volgens hen wordt er in Europa nu al vier jaar onderhandeld over permanente wetgeving, maar verschijnen nog iedere dag enorme aantallen beelden van kinderen die worden misbruikt op internet.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De oude transgenderwet heeft "diepe fysieke, psychologische en sociale schade toegebracht aan transgender en intersekse personen". Dat staat in een onderzoeksrapport van de Radboud Universiteit, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). De oude wet gold tussen 1985 en 2014.
4 uur geleden