Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam Centraal versierd voor Pride Amsterdam

Amsterdam Centraal versierd voor Pride Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Station Amsterdam Centraal hult zich vrijdag alvast in regenboogkleuren voor Pride Amsterdam. Vanaf zaterdag, de dag waarop het negendaagse festival van start gaat, zal ook een Pride-vlag op het dak van het station staan. Gedurende Pride Amsterdam wordt aandacht gevraagd voor de emancipatie en acceptatie van de lhbtiq+-gemeenschap.

"Alle mensen die werkzaam zijn op het station hebben een keycord ontvangen in regenboogkleuren met de tekst dat iedereen welkom is en zichzelf mag zijn op ons Amsterdam Centraal. We zijn trots op de diversiteit van alle mensen die hier dagelijks samenkomen: reizigers, bezoekers, collega's en anderen die werkzaam zijn op het station. En dat dragen we graag uit", schrijft het station op de website.

Mededelingen worden in acht verschillende talen gebracht op digitale borden, zodat ook internationale reizigers die kunnen lezen. Verder komt er een Progress Pride-vlag in de monumentale hal boven de entree te hangen, die bovendien ook op de digitale schermen bij de entrees van de IJ- en Amstelpassage wordt afgebeeld. Daarnaast wordt de achterwand van de piano voorzien van welkomstteksten.

Meer uit Binnenland

Bedrijfspand Heerhugowaard zes maanden op slot na dodelijk geweld

HEERHUGOWAARD (ANP) - De burgemeester van Dijk en Waard heeft dinsdag opdracht gegeven voor de sluiting van een bedrijfspand in Heerhugowaard voor zes maanden. Op 1 juni viel daar een dodelijk slachtoffer door een schiet- en steekpartij. Twee verdachten werden daarvoor aangehouden, meldt de gemeente.

3 uur geleden
Rijkswaterstaat ziet afvoer Rijn weer toenemen

DEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.

5 uur geleden
Ruim 800 uitvallers op eerste dag Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.

6 uur geleden
Brabantse gemeente vraagt minister om actie voor Merwedebrug

ALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.

7 uur geleden
Twaalf diskwalificaties op eerste dag Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.

7 uur geleden
Politie deelt foto verdachte mishandeling Vierdaagsefeesten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.

7 uur geleden
Brandweer ontwikkelt nieuw blusmiddel tegen natuurbranden

KUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.

8 uur geleden