Amsterdam boos over 'PSV-spandoek' bij huis burgemeester
AMSTERDAM (ANP) - De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam zijn boos over een spandoek dat "vermeende PSV-supporters" hebben opgehangen tegenover de ambtswoning van burgemeester Femke Halsema. Zij hebben de beelden ervan met "afschuw en verontwaardiging" bekeken.
Het Brabants Dagblad maakte melding van het spandoek, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag bij de woning van Halsema was opgehangen. Volgens de krant gaat het om geïrriteerde PSV-supporters die boos zijn omdat er zondag geen PSV-aanhang bij het uitduel met Ajax mag zijn.
Op het spandoek staat een verwijzing naar de zoon van de burgemeester, die in 2019 werd betrapt met een wapen op zak. De gemeenteraad en het college van Amsterdam vinden dit "een ongekend dieptepunt" dat ver over de grenzen gaat "van wat wij acceptabel vinden". "Onze burgemeester is een publiek figuur met een publieke taak. Kritiek en discussie horen bij haar werk. Dat is iets anders dan op laffe en intimiderende wijze haar gezin erbij te slepen. Wij staan voor onze burgemeester en roepen iedereen op haar privéleven te respecteren en met rust te laten."
Eveneens in het Brabants Dagblad keurt burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven de actie af: "Je mag je ongenoegen uiten over een besluit, maar familieleden van bestuurders laat je met rust."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
4 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
4 uur geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.
7 uur geleden